KPSS Şartı Olmadan Yüksek Maaşlı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında, ilana başvuruda bulunacakların mesleki şartları sağlamaları gerektiği bildirildi. Başvuru için KPSS şartı bulunmuyor.

KPSS Şartı Olmadan Yüksek Maaşlı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Sözleşmeli bilişim personeli alımı için Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'ndan ilan geldi. 

Kurum Bilgi İşlem Daire Başkanlığına bilişim personeli kadrosuna memur alımı yapılacağını bildirdi. Uygulamalı ve sözlü sınav esasına göre yapılacak olan memur alımlarına başvuru yapacak adaylar iki farklı pozisyon için başvurularını yapacaklar. 

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ilana başvuruda bulunacak olan adayların başvurularını Kıdemli Yazılım Uzmanı ve Yazılım Uzmanı pozisyonlarına yapacaklarını bildirdi. İlan ile birlikte sadece 2 personel istihdamı olacak. 

Kurum duyurusunda yazılım uzmanı kadrosu için adayların fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olması gerektiğini duyurdu. Bunun dışında kıdemli yazılım uzmanı kadrosu için ise adayların fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerektiğini bildirdi. 

Diğer Koşullar

Kıdemli Yazılım Uzmanı ve Yazılım Uzmanı kadroları için ortak koşulların başında deneyim şartı geliyor. İlana başvuruda bulunacak adayların kadroya göre talep edilen deneyim şartını sağlaması isteniyor. Bu kapamda Yazılım Uzmanı pozisyonu için adayların bilgi işlem birimlerinde, (kamu veya özel sektör) yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda en az 3 (üç) yıl çalışmış olmaları isteniyor. Kıdem Yazılım Uzmanı kadrosu için ise adayların büyük ölçekli bilgi işlem birimlerinde, (kamu veya özel sektör) yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda en az 5 (beş) yıl çalışmış olmaları talep ediliyor. 

Genel Koşullar

Kurum adayların sağlamaları gereken genel koşulları "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı genel şartlara haiz olmak. Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olmak. Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak. " olarak açıkladı.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Yüksek maaşlı, KPSS'siz sözleşmeli bilişim personeli alımları için adaylar 25 Mayıs tarihinden itibaren başvuruda bulunabilirler. İlana son başvuru tarihi ise 8 Haziran olarak ilan edildi. Başvuruları kurumun web sitesinden online yapılacak. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@