KPSS Puanıyla Mülakatsız 250 Önlisans ve Lisans Mezunu Büro Memuru Alımı

Ticaret Bakanlığı 250 sözleşmeli büro memuru alımı yapacak. Alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre önlisans ve lisans düzeyinden olacak. Büro Memuru kadrosu için başvuru yapacak adaylar başvurularını ve tercihlerini ÖSYM üzerinden yapacaklar.

KPSS Puanıyla Mülakatsız 250 Önlisans ve Lisans Mezunu Büro Memuru Alımı

KPSS puan sıralaması esasına göre sözleşmeli büro memuru alımı yapılacak. Ticaret Bakanlığı'na yapılacak alımlar merkezi atama sistemi esasına göre yürülecek. Adaylar öğrenim ve diğer zorunlu şartları sağlamaları durumunda tercihte bulunacaklar. ÖSYM üzerinden tercihlerini bildirecek adaylardan en yüksek KPSS puanına sahip olanların atamaları yapılacak.

TİCARET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BÜRO MEMURU ALIM İLANI

Ticaret Bakanlığı resmi sitesinden sözleşmeli büro memuru alımlarına dair bir duyuru yayımladı. 

Alımların hangi esaslara göre yapılacağını açıklayan Ticaret Bakanlığı duyurusunda, "Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 06.09.2020 - 25.10.2020 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, Ticaret Bakanlığı merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre, toplam 250 Sözleşmeli Büro Personeli merkezi yerleştirme ile alınacaktır." bilgilerini paylaştı. 

Adaylar sözleşmeli büro memuru alımları için başvurularını 27 Mayıs tarihinde yapmaya başladılar. Başvuru süreci 3 Haziran tarihine kadar devam edecek. 

Merkezi atama ile mülakatsız büro memuru olarak atanmak isteyenler adaylar başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapacaklar. Aday İşlemleri Sistemine T.C. numarası ve şifreleri ile giriş yapacak adaylar tercihler sekmesinden başvurularını yapacaklar. 

MEMUR OLMAK İSTEYENLER DİKKAT

ÖSYM üzerinden duyurulan başvuru kılavuzunda yer alan tüm şartların sağlanması gerek. Adaylar öğrenim şartını ve bakanlığın alım yapılacak kadroların gerekliliklerine göre belirlediği tüm özel şartlara haiz olmalı. Şartları sağlayan adaylar ise memur alımları için tercihlerini bakanlığa iletebilecekler. 

Başvuru Şartları ve Kılavuz için TIKLAYIN

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@