KPSS Puanı Olan Adaylar için Mayıs Ayı Kadrolu Memur Alım İlanlarının Tümü

Mayıs ayı içerisinde başvuruların alınmaya devam edeceği kadrolu memur alım ilanlarının tamamını tek bir haberde derledik. Farklı kurumların duyurularına adaylar öğrenim, mesleki şartlar ve KPSS şartlarını sağlamaları durumunda başvuruda bulunabilecekler. İşte Mayıs ayı kadrolu memur alım ilanlarına dair tüm ayrıntılar.

KPSS Puanı Olan Adaylar için Mayıs Ayı Kadrolu Memur Alım İlanlarının Tümü

Mayıs ayının ilk günlerinde kadrolu memur alımı yapacağını duyurun 3 farklı devlet kurumu bulunuyor. 

Sermaya Piyasası Kurulu (SPK) Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı daha önceden ilan ettikleri duyurular ile kadrolu, daimi statüde personel alacaklarını bildirdiler. Adaylar için başvuru süreci devam eden ilanlar için tüm ayrıntıları aktarıyoruz. 

KADROLU MEMUR ALIMLARINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İÇİN

Kadrolu memur alımı başvurusunda bulunacak adaylar başvuru işlemlerinden önce sağlanması gereken bazı koşullar bulunuyor. 

Bu koşulların ilk ikisi öğrenim şartı ve KPSS şartı. Kadrolu memur alımlarında adayların kurumların talep ettikleri KPSS puan şartını sağlamaları gerekiyor. KPSS puan şartı kurumlara göre değişmekte beraber genellikle 70 ve üzeri olarak ilan ediliyor. 

Daimi statüde yapılacak olan memur alımlarında adayların sağlamaları gereken bir diğer koşul öğrenim şartı. Kurumlar kadrolu memur alımlarında adaylardan alınacak pozisyon için en uygun şekilde eğitim almış olmalarını talep ederler. Alımlar için bazen öğrenim şartı çok sayıda bölümden oluşurken bazı alımlada bu şart daha özel uygulanabilir. 

MAYIS AYI KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

Nisan ayının son döneminde ilan edilen ve başvuruları Mayıs ayı içerisinde alınacak olan duyular ile toplam 55 personel alınacak SPK yayımladığı duyurusunda 40 Meslek Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Çevre Bakanlığı 10 Uzman Yardımcısı, Çankaya Belediye Başkanlığı 5 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. 

Kadrolu memur alım ilanlarından ilk haberdar olmak için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

SPK 40 Memur Alımı

Sermaye Piyasası Kurulu duyurusunda 30 adet Uzman Yardımcısı alımı yapacağını bu alımlara onlarca lisans bölümünden birinden mezun olan adayların başvuru yapabileceğini bildirdi. Kurumun diğer ilanı 10 adet Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrosu için oldu. Bu kadroya ise Hukuk Fakültesi mezunları başvuru yapabilecek. İlan için KPSS şartı en az 75 puan. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Çankaya Belediyesi 5 Memur Alımı

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden birinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği kadro için Çankaya Belediye Başkanlığı KPSS puan şartını en az 80 puan olarak açıkladı. İlana başvurular ayrıca 35 yaş şartı ile yapılacak. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Çevre Bakanlığı 10 Memur Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam etmek üzere Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Alımlar Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Harita, Jeodezi ve Fotogrametri, Geomatik Mühendisliği ile Şehir ve Bölge Planlama alanlarından olacak. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sermaya Piyasası Kurulu (SPK) Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kadrolu memur alımlarının tamamı için başvurular kurumların web siteleri üzerinden başvuru formu doldurulması şeklinde online yapılacaktır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@