KPSS'li/KPSS'siz Sözleşmeli Personel Alımı Nisan 2021! Adalet Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, MEB

3 bakanlık sözleşmeli personel alımı yapıyorlar. Adalet Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarında farklı kadrolarda personel alımı olacak. İlanlarda KPSS puanıyla yada KPSS'siz başvuru yapılabilecek duyurular mevcut.

KPSS'li/KPSS'siz Sözleşmeli Personel Alımı Nisan 2021! Adalet Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, MEB

Kamu kurumlarına sözleşmeli personel alımı Nisan 2021 döneminde farklı duyurular ile devam ediyor. Sözleşmeli memur alımı yapacağını ilan eden ve başvuruları almaya başlayan bu kamu kurumları arasında 3 farklı bakanlık yer alıyor. Sözleşmeli bilişim personeli ile sözleşmeli mütercim tercüman alımı yapılacağı duyurulan bu memur alımları sizlerle. 

3 BAKANLIK SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI YAPACAK

Adalet Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yayımladıkları duyurular ile devlet memurları kanununda yer alan şartlara göre personel alımı yapacaklar. 

Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı duyurusunda KPSS'siz başvuru yapılabilecek sözleşmeli bilişim personeli pozisyonu için alım yapacak. Tarım Bakanlığı ise sözleşmeli mühendis alımı yapacak. Adalet Bakanlığı ise KPSS puan sıralaması esasına göre sözleşmeli mütercim tercüman alımı yapacak. 

Halen başvuru süreci devam eden bakanlıkların sözleşmeli memur alım ilanlarında, başvuru şartları da duyuruldu. Kamugundemi.com olarak bu alımları ve şartları tek tek aktarıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirmek üzere sözleşmeli tercüman alımı yapacak. Alımlar sözlü sınav esasına göre olacak ve e 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde mütercim-tercüman istihdam edilecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 70 KPSS puanıyla yapacaklar. İlanda ayrıca her dil için YDS şartının sağlanması gerekiyor. İlana başvurular 19 Nisan'da başlamış olup 3 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

MEB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Milli Eğitim Bakanlığı farklı alanlarda sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak. Alımlar Kıdemli Ağ ve Bilgi Güvenliği Uzmanı, Kıdemli Sistem Çözüm Mimarı, Kıdemli Yazılım Uzmanı (JAVA, Kıdemli Ağ (Network) Altyapı Ve Konfigürasyon Uzmanı, Sistem Yöneticisi (Unix), Raporlama, Veri Ambarı Uzmanı, Yazılım Önyüz (Front-End) Uzmanı, Ağ (Network) Uzmanı pozisyonlarından olacak. Başvurular 30 Nisan tarihine kadr devam edecek. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

TARIM BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı 4 sözleşmeli personel alımı yapacak. z Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak memur alımları Endüstri Mühendisliği kadrosunda olacak. İlana KPSS'den en az 70 puan alan başvuru yapabilecek. Bakanlık ayrıca YDS'den 80 puan şartı talep ediyor. Başvuru işlemleri kurumun web sitesinden elektronik olarak yapılabilecek. Son başvuru 25 Nisan. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@