Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel Alımı için İlan Yayımladı! Başvurular İŞKUR'dan

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 4 farklı kadroda personel alımı yapacak. KPSS puanı olan adaylar ilanda yer alan kadrolar için başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecekler. İstihdam özel şartları sağlayan adaylar arasından olacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel Alımı için İlan Yayımladı! Başvurular İŞKUR'dan

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü başvuruları Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılmak üzere personel alımları yapacağını bildirdi. 

Toplam 19 personel istihdam edeceğini ilan eden Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü açık 4 kadroyu İç Denetçi, Mimar, İkinci Mühendis ve İkinci Kaptanı olarak açıkladı. Kontenjan dağılımı ise İkinci Kaptanı kadrosuna 9 personel, İkinci Mühendis kadrosuna 7 personel, Mimar kadrosuna 1 personel ve İç Denetçi kadrosuna 2 personel olarak açıklandı. 

19 PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuruda bulunmak isteyecek olan adaylar içn başvuru kılavuzu yayımlayan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü adayların sağlamaları gereken şartları kadrolara göre açıkladı. Buna göre adaylar, her bir kadro için belirlenen tüm şartlara ayrı ayrı haiz olmak zorundalar. Kamugundemi.com olarak bizlerde ilanda yer alan 4 kadro için bildirilen başvuru şartlarını derledik. İşte memur alım ilanına başvuru yapacak adaylar için koşullar.

İkinci Kaptan kadrosu için başvuru yapacak adaylar için; En az Uzakyol 1.Zabiti yeterliliğine sahip olmak. Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak, şartları ilan edildi. 

İkinci Mühendis pozisyonuna başvuru yapacak adayların "Denizcilik Fakültesi, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu ve üniversitelerin Makine Bölümü, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak En az Uzakyol 2.Mühendis yeterliliğine sahip olmak. Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb) ve belgelere sahip olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak " şartlarına haiz olmaları isteniyor. 

Mimar kadrosu için ise adayların Mimarlık bölümündan mezun olmak dışında Restorasyon uygulamalarında en az 3 yıl çalışmış olmak ve bunu hizmet belgesi ve SGK hizmet dökümü ile belgelemek, Auto CAD, MS Office programlarına hakim olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak. ŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak. şartlarını sağlaması gerek. 

İç Denetçi kadrosu için ise adayların lisans mezunu olması gerekiyor. KPSS'den en az 60 puan almış olmak şartının yer aldığı duyuruda ayrıca • Kamu İç Denetçi Sertifikası, CIA (Certified Internal Auditor), CISA (Certified Information System Auditor), CCSA (Certification in Control Self-Assessment), CGAP (Certified Government Auditing Professional), CFSA (Certified Financial Services Auditor), CRMA (Certification in Risk Management Assurance) sertifikalardan birine sahip olmak. şartı var. Adayların ayrıca 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan koşullara da haiz olmaları isteniyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan edilen 19 kişilik personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden tamamlayacaklar. Başvuru işlemleri ister kurumun web sitesinden elektronik olarak istenirse de İŞKUR İl Müdürlüklerinden yapılacak. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@