Kayseri Melikgazi Belediyesi Zabıta Memuru Kadrosuna Personel Alımı Yapacak

Belediye memuru alımları kapsamında Melikgazi Belediye Başkanlığı bir duyuru yayımladı. Zabıta Memuru kadrosunda personel açığı olduğunu duyuran belediye başkanlığı lise mezunu, önlisans mezunu ve lisans mezunu adaylar arasından alım yapacağını ilan etti.

Kayseri Melikgazi Belediyesi Zabıta Memuru Kadrosuna Personel Alımı Yapacak

Belediye memuru alımları kapsamında Melikgazi Belediyesi zabıta memuru alım duyurusu Resmi Gazete'de ilan edildi. 

İlan kapsamında talep edilen asgari KPSS puan şartını, öğrenim şartını ve zabıta memuru kadrosu için geçerli özel koşulları sağlayan adaylar, belediye memur olmak için başvuruda bulunabilecekler. Belediye toplam 5 memur alımı yapacak. 

ZABITA MEMURU ALIM İLANI

5 kişilik Zabıta Memuru kadrosu 4 farklı koşulda yapılacak. 3 kişilik zabıta kadrosunda herhangi bir lisans programından mezun olan adaylar başuru yapabilecek. Özel şartlar B sınıfı sürü belgesi, ile YDS İngilizce ve YDS Arapça puan şartları. 1 kişilik alım ise Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği Endüstri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, lisans programlarının birinden mezun olmak şartıyla yapılacak.

Zabıta memuru alım ilanlarının tamamında ise ortak KPSS puan şartı var. Adayların tamamının başvuruda bulunabilmeleri için KPSS'den en az 65 puan almış olmaları gerekiyor. 

BELEDİYE MEMURU ALIMI DİĞER KOŞULLAR

Zabıta olmak isteyen kadın adaylar ile erkek adayların sağlamaları gereken bazı ek koşullarda bulunuyor. Bu ek koşullar yaş şartından sağlık şartına belediye zabıta yönetmeliğine göre yapılacak. İşte başvuru kılavuzunda yer alan o şartlar. 

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Erkeklerde en az 1.70 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Başvuru tarihinin son günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az “B” sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. 

ADAYLAR BAŞVURULARINI NASIL YAPACAKLAR?

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvuruda bulunabilmek için bazı evrakları derleyecekler. Belediyeden alınan başvuru formunun yanında bazı ek evrak listesi açıklayan belediye başkanlığı adayların bu evraklarının tamamını toplamasını ve belediyeye başvuruda bulunmasını talep etti. Başvurular 26 Mayıs tarihinde başlayacak olup mesai saatleri içinde 10 Haziran tarihine kadar devam edecek. 

Melikgazi Belediyesi başvuruların adaylar tarafından bizzat yapılmasını gerektiğini diğer yöntemlerle yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceğini bildirdi. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@