Kamuya Sözleşmeli Personel Alımları! 50, 60, 65 KPSS Şartıyla Mayıs 2021

Mayıs 2021 döneminde kamuya sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını ilan eden bakanlıklar, üniversiteler, kamu kurumları ve belediyeler bulunuyor. Memur olma hayali kuran adaylar için 50, 60, 65 KPSS şartıyla yayımlanan ve başvuru süreci devam eden sözleşmeli personel alım ilanları.

Kamuya Sözleşmeli Personel Alımları! 50, 60, 65 KPSS Şartıyla Mayıs 2021

Memur alımı yapacak olan kurumların ilanları sözleşmeli personel statüsünde yayımlanıyor. Çok sayıda kurum personel alımlarını bu şekilde gerçekleştirirken Mayıs 2021 dönemi için birden fazla duyuru bulunuyor. Kamuda çalışmak isteyenler için duyurulan bu ilanlara başvurularda ilk koşul KPSS şartı. 

KPSS'Lİ, KPSS'SİZ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ŞARTI

İlanlara başvuruda bulunacak adayların kurumlara göre değişmekle birllikte en az 50 KPSS puanına sahip olmaları gerekiyor. Bazı kurumlar ise KPSS'siz sözleşmeli personeli alımı yapıyorlar ancak adaylardan özel şartlar talep ediyorlar. 

Özel şartların tamamı alım yapılacak kadronun çalışma sistemine göre belirleniyor. 

Örneğin Dışişleri Bakanlığı KPSS'siz, 41 ve 46 yaş şartıyla sözleşmeli personel alım ilanları yayımladı. Büyükelçilikler, başkonsolosluklar için yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında adayların hangi ülke için alım yapılacaksa o ülkenin dilini bilmesi isteniyor. 

Üniversiteler tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarında ise 50 KPSS puan şartı yer alıyor. Ancak adayların hangi sağlık kadrosu için alım yapılacaksa o kadronun bölümünden mezun olmaları isteniyor. Ayrıca nöbet ve vardiyalı çalışma sistemine de ayak uydurulması isteniyor. 

MAYIS 2021 DÖNEMİ İÇİN GÜNCEL LİSTE

Mayıs 2021 döneminde sözleşmeli kamu personeli alımı için başvuru yapacak adaylar için haberimizin başında da belirttiğimiz gibi bakanlıklar, üniversiteler, kamu kurumları ve belediyelerin duyuruları bulunuyor. Güncel listeyi sizlerle paylaşıyoruz. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Sözleşmeli kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapmadan önce adayların dikkat etmesi gereken hususlar var. 

Bu hususların başında tüm kamu kurumlarının tüm duyuruları için geçerli ortak şartlar var. Genellikle tüm adayların sahip olduğu bu şartlarda adayların sağlık şartlarına ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmalı.

Özel şartlarda ise adayların ilk dikkat etmeleri gereken koşullar öğrenim şartı. Diğer koşullar ise yaş şartı, deneyim şartı gibi alım yapılacak pozisyona özel şartlardan meydana gelmektedir. Adayların tüm bu koşulları başvuru kılavuzunda inceleyip başvurularını ona göre yapmaları gerekiyor. 

İLANLARI AYRI AYRI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN

Yukarıda listede yer alan tüm duyuruları Kamugündemi.com olarak ilanlarımızla sizlerle paylaştık. İlanlara ayrı ayrı ulaşmak isteyenler Kamu İlanları kategorimiz üzerinden duyurulara ulaşabilirler. 

İlanları ulaşmak için TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Azizcan 1 hafta önce
Sayın devlet büyüklerim lütfen ne olur gaziosmanpaşa ve bayrampaşa kamu kurumları ve ptt de memur alımı yaparmısınız istihdam olamıyoruz iktisat mezunuyum işsizim halimizi görün lütfen

Gelişmelerden Haberdar Olun

@