Kamuya 160 Daimi Devlet Memuru Alınacak! SGK, İçişleri Bakanlığı Duyuruları

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve İçişleri Bakanlığı yayımladıkları duyurular ile kadrolu memur alımı yapacaklarını ilan ettiler. SGK 50 memur alımı yapacağını ilan ederken İçişleri Bakanlığı'nın kontenjan sayısı 110 olarak duyuruldu.

Kamuya 160 Daimi Devlet Memuru Alınacak! SGK, İçişleri Bakanlığı Duyuruları

KPSS A Grubu - Kadrolu Memur alımları kapsamında yayımlanan duyurular arasında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve İçişleri Bakanlığı ilanları bulunuyor. 

İki kurumda kendilerine özel duyurular yayımlayarak aşağıda yer alan kadrolarda personel alımları yapacaklarını bildirdiler. Hem SGK'nın hem İçişleri Bakanlığı'nın kamu personeli alım ilanlarını sizler için derledik. İşte memur alımlarına dair son duyurular. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 110 PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, alımların Kaymakam Adayı kadrosuna olacağı bildirildi. 

İlana bakanlığın belirlediği özel şartlara haiz olan adaylar başvuru yapabilecek. 110 personel alımı yapacak olan İçişleri Bakanlığı alımlar için ayrıca sınav uygulayacak. Kaymakam olmak isteyenlerin sağlamaları gereken şartlar şunlar.

Başvuru Şartları

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden mezun olmak. Bu öğrenim şartının dışında ayrıca üÜniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olan adaylarda başvuru yapabilecekler. İlana başvurular 35 yaş şartı ve e Kaymakam Adayları Yönetmeliği’nin 5. maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak koşulları bulunuyor. 

İçişleri Bakanlığı ilanı için TIKLAYIN

SGK GÜVENLİK DENETMEN YARDIMCISI ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yayımladığı duyuru ile 50 adet sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alımı yapacağını ilan etti. 

Söz konusu alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını KPSS puan şartı ve kadro için belirlenen öğrenim şartı ile yapacaklar. SGK'da memur olmak isteyen adaylar için kurumun web sitesinden ilan edilen tüm şartlar şunlar. 

Başvuru Şartları

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. KPSS'den en az 70 puan almış olmak. 35 yaşını doldurmamış olmak. 

SGK ilanı için TIKLAYIN

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

SGK memur alım ilanlrı 24 Mayıs tarihinde başlayacak ve 4 Haziran tarihinde devam edecek. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. İçişleri Bakanlığı kaymakam ilanı için başvurular ise 26 Mayıs, 2 Haziran tarihlerinde yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@