Kamuda İş Arayanlar! SGK, İller Bankası, Ticaret, Dışişleri Bakanlığı Personel Alıyor

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen adaylar için 1 Haziran tarihi itibariyle çok sayıda ilana başvuru süreci devam ediyor. Kamu personeli alımı yapacağını ilan eden kurumlar arasında. Sosyal Güvenlik Kurumu, Dışişleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve İller Bankası yer alıyor.

Kamuda İş Arayanlar! SGK, İller Bankası, Ticaret, Dışişleri Bakanlığı Personel Alıyor

Kamu kurumlarının haziran ayı personel alım ilanları arasında 4 kurumun ilanına başvurular devam ediyor. 

KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı, KPSS'siz kamu personeli alımı ve geçici işçi alımları için ilan yayımlayan kamu kurumlarının duyurularını ayrı ayrı derledik. Bu çerçevede personel alımı yapacağını kurumlara dair liste ve ilan ayrıntıları haberimizde. 

SGK 50 MEMUR ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanında toplam 50 personel istihdamı olacak. İlana adaylar 70 KPSS puan şartıyla başvuruda bulunacaklar. Kurum alımların tek bir pozisyonda fakat farklı alanlarda olacağını duyurdu. Lisans düzeyinden üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceği ilan ile Denetmen Yardımcısı alımı olacak. 

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosu için başvurular en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun olmuş adaylar başvuru yapabilecek. 

İlan detayları için TIKLAYIN

DIŞİŞLERİ KPSS'SİZ MEMUR ALACAK

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımladığı KPSS'siz memur alım ilanlarına haziran döneminde bir yenisi eklendi. Bakanlık İngilizce yabancı dil şartı ve bilgisayar kullanabilmek özellikleri ile KPSS'siz memur alımı yapacağını bildirdi. Dışişleri Bakanlığı Londra Büyükelçiliğine yapılacak memur alımında ayrıca 41 yaş şartı uyguluyor. Sözleşmeli sekreter kadrosuna yapılacak alımlara lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

İlan detayları için TIKLAYIN

TİCARET BAKANLIĞI 250 MEMUR ALACAK

Ticaret Bakanlığı büro memuru kadrosuna personel alımı yapacak. Alımlar sözleşmeli personel statüsünde olacak ve ilana önlisans lisans mezunları başvuru yapabilecek. Mülakatsız yapılacak alımlara başvurular ÖSYM üzerinden olacak. KPSS puan sıralaması kapsamında en yüksek puana sahip adayların ataması yapılacak. 

İlan detayları için TIKLAYIN

İLLER BANKASI 365 PERSONEL ALIMI YAPACAK

İller Bankası 18 farklı bölge müdürlüğü ve Genel Müdürlük ile Yurt İçi Hizmet Birimlerine personel alımı yapacak. Alımlara başvurular 11 Haziran tarihine kadar devam edecek. Kurum bünyesinde çalışmak isteyen adaylar başvurularını Mühendis, Mimar, İç Mimar, Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı, Avukat, Tekniker, Yönetim Personeli(İstatistikçi) ve Yönetim Personeli pozisyonları için yapacaklar. 

İlan detayları için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@