Kamuda Çalışmak İsteyenlere Boy Kilo Şartlarını Sağlayanlardan 100 Kişi İstihdam Edilecek

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı 3 farklı duyuru ile 100 personel alımı yapacağını duyurdu. 50 zabıta memuru ve 50 itfaiye memuru alımı yapacağını ilan eden belediye başkanlığı adayların sağlamaları gereken şartlara dair ayrı ayrı kılavuzlar yayımladı.

Kamuda Çalışmak İsteyenlere Boy Kilo Şartlarını Sağlayanlardan 100 Kişi İstihdam Edilecek

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımları için yeni bir duyuru geldi. Tekirdağ Belediye Başkanlığı'nca ilan edilen alım ilanında öğrenim, KPSS, sürücü belgesi, sağlık ve diğer özel şartların sağlanması ile memur alımları yapılacağı bildirildi. 

KİMLER ZABITA MEMURU VE İTFAİYE ERİ OLABİLİR

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri olabilmek için ilgili belediye hükümlerinin tamamen sağlamak gerekiyor. Adaylar bu hükümleri karşılayamazlarsa belediyeler bünyesinde Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri olarak çalışamazlar. İki kadro için de yaş şartı ve sağlık şartı bulunuyor. 

30 Yaşından Küçük Olmak Gerekiyor

Belediye başkanlıklarının bünyesinde Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri olarak çalışmak ve ilanlara başvuruda bulunabilmek için adayların 30 yaşını tamamlamamış olmaları gerekiyor. 

Boy Kilo Şartı

Zabıta kadrosu için başvuru yapacak kadın ve erkek adayların boy kilo şartlarını sağlamaları gerek. Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak.

İtfaiye kadrosu için ise adayların korkularının olmaması gerek. İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları istenir. 

Sürücü Belgesi Şartı

Tekirdağ Belediyesi Zabıta Memuru kadrolarına başvuran adayların en az B sınıfı ve İtfaiye Eri kadrolarına başvuran adayların ise en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerektiğini ilan etti. 

TEKİRDAĞ BELEDİYESİ KADRO DAĞILIMI

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri kadroları için eşit bir dağılım uygulayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kontenjanları 50, 50 açıkladı. 

Zabıta kadrolarının tamamı başvuru kılavuzunda yer alan lisans bölümlerinden olacak. Adayların tamamının öğrenim şartını sağlamaları gerek. İtfaiye eri alımları ise bölüm şartı olmadan önlisans ve lisans düzeyinden olacak. Başvurular için adayların en az 60 KPSS puanına sahip olmaları gerek. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@