Kadrolu Kamu İşçisi Alınacak! Devlette Çalışmak İsteyenlere İş Fırsatı

3 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan duyurular kapsamında kamuya kadrolu işçi alımı yapılacağı ilan edildi. Söz konusu alım ilanlarını ve ilanlara başvuru yapacaklara dair başvuru kılavuzları yayımlandı.

Kadrolu Kamu İşçisi Alınacak! Devlette Çalışmak İsteyenlere İş Fırsatı

Kamuya yapılan personel alımları sadece memur pozisyonlarına yapılmıyor. Kamu kurumları kendi bünyelerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli veya kadrolu kamu işçisi alımı yapacaklarını ilan ettiler. Mayıs Haziran ayları için duyurulan ve başvuruları alınmaya devam eden 3 ilan var. 

3 KAMU KURUMU KADROLU KAMU İŞÇİSİ ALIMI YAPACAK

Kamu kurumlarına kadrolu kamu işçisi alımları için 3 ilan bulunuyor. 3 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan duyurularda ise bir bakanlık duyurusu, bir üniversite duyurusu ve bir belediye başkanlığı duyurusu bulunuyor. 3 kuruma toplam 91 personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

Yayımlanan ilanlara dair listede Ankara Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bursa Kestel Belediyesinin ilanı yer alıyor. Bursa için yayımlanan ilan en az alıma sahip olan kurun olurken Ankara Üniversitesi ve Kültür Bakanlığı eşit sayıda işçi alımı yapacaklar. 

Kültür Bakanlığı 45 kadrolu kamu işçisi, Ankara Üniversitesi 45 kadrolu kamu işçisi ve Kestel Belediyesi ise 1 kadrolu kamu işçisi alımı yapacak. İlanlarda yer açık kadrolar ve temel başvuru şartları Kamu Gündemi olarak haberimizde. 

ANKARA ÜNİVERSİTESİ İŞÇİ ALIMI KADROLARI

Ankara Üniversitesi tarafından yayımlanan kadrolu kamu işçisi alım ilanına başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Kamuda çalışan personellerin sağlamaları gereken ortak şartlar ile birlikte her kadro için belirlenen özel şartları sağlayan adaylar duyurulara başvuruda bulunabilecek. Ankara Üniversitesinin yayımladığı duyuruda yer alan o kadrolar Hastane Temizlik Personeli, Güvenlik Görevlisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Teknikeri, Yapı Tesisat Sistemleri Teknisyeni/ Isıtma ve Doğalgaz İç Tesisatı Teknisyeni, Elektrik Teknikeri ve Elektrik Teknisyeni kadrolarına olacak. 

BURSA KESTEL BELEDİYESİ İLANI

Bursa Kestel Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda, tek bir kadrodan tek bir personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilanda alımların Makam Şoförlüğü pozisyonuna olacağı bildirildi. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanda adayların en az 5 yıllık deneyimleri olması istendi. Adaylar başvurularını mesleki yeterlilik belgesi, SRC1 2 Belgesi ile yapacaklar. Başvurıular belediyeye şahsen yapılacak. 

KÜLTÜR BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında da 45 kişilik kadro bulunuyor. Bakanlık personel alımlarını Merkezi Kapadokya Alanı sınırları içinde bulunan Kapadokya Alan Başkanlığı bünyesine gerçekleştirecek. İlana başvurular KPSS puanına göre yapılacak. Bakanlık tarafından ilan edilen açık kadrolar İç Denetçi, Avukat, Mimar, İnşaat Mühendisi, Peyzaj Mimarı, Mali Hizmetler Uzmanı, Tanıtım Uzmanı, Harita Mühendisi, Büro Görevlisi, Memur, Skreter, Teknisyen, Evrak Personeli ve Temizlik Personeli kadrolarına olacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@