Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 590 Sözleşmeli Subay Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Şartları Neler, Kimler Başvuru Yapabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere subay alımı yapılacağı bildirildi. Başvurular bugün başlarken 590 muvazzaf/sözleşmeli subay alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları nelerdir?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 590 Sözleşmeli Subay Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Şartları Neler, Kimler Başvuru Yapabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 590 sözleşmeli subay alımı yapılacağına dair ilan Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yayımlanan ilanda yer alan detaylara göre Jandarma Genel Komutanlığı'nda istihdam edilmek üzere 473'ü erkek, 77'si kadın toplam 550 sözleşmeli subay alımı yapılacak. Sahil Güvenlik Komustanlığında ise çeşitli branşlarda 38'i erkek 2'si kadın toplam 40 sözleşmeli subay alımı yapılacağı duyuruldu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 590 sözleşmeli subay alımı başvurusuları bugün resmen başladı. 17 Şubat 2021 tarihinde başlayan başvurular 28 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek. Adaylar bu tarihlerde sözleşmeli subay olabilmek için başvuru işlemlerini yapabilecekler.

BAŞVURULAR NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

590 sözleşmeli subay alımı başvurusunu yapmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirebilecekler. Jandarma subay alım başvurusu Jandarma Genel Komutanlığı'nın internet sitesinin üzerinden yapılabilecek. Ayrıca adaylar başvuru işlemlerini Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi aracılığı ile e-devlet sistemini kullanarak gerçekleştirebilecekler.

JANDARMA 590 SUBAY ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-En az 4 yıllık lisans programlarından mezun olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Kadrolara ve branşlara göre değişen KPSS ve ALEs şartlarını yerine getirmek

-27 yaşını bitirmemiş olmak

-Lisansüstü eğitimini tamalayanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak

-Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya dair hukuki bir engeli bulunmamak

-Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Olur sağlık raporunu alabilmek

-Kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreli hapis cezası almamış olmak

-Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerden dolayı çıkarılmamış olmak

-Alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görüyor veya görmemiş olmak

-Terör örgütleriyle iltisaklı olmamak

-Siyasi partilere üye olmamak

-Hamile olmamak

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@