Jandarma Genel Komutanlığı Kıta Kaynaklı Uzman Erbaş Alımı Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kıta kaynaklı jandarma uzman erbaş alımı yapılacağı açıklandı. JAMYO (Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu) bünyesinde yapılacak alımlara dair detaylar belli oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı Kıta Kaynaklı Uzman Erbaş Alımı Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Jandarma Astsubay meslek Yüksek Okulu'na kıta kaynaklı jandarma uzman erbaş alımı yapılacağı resmen açıklandı.

Jandarma uzman erbaş alımlarının başlaması için büyük bir merakla bekleyen vatandaşları ilgilendiren bir ilan yayımlandı. Buna göre Jandarma uzman erbaş alımları başlıyor. Ancak bu alımların dışarıdan olmayacağı bildirildi. Başvuru yapmak isteyen adayların 1 yıl uzman erbaş olarak çalışıyor olmaları gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-En az lise ve dengi okuldan mezun olmuş olmak

-En az 1 yıldır uzman erbaş olarak çalışıyor olmak

-Sözleşme süresi içerisinde başvuru yapmak

-1 Ocak 2021 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak

-YKS'ye girerek yeterli puanı almak

YKS'YE GİRMEK ZORUNLU!

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na girişlerde Yükseköretim kurumları Sınavı (YKS) zorunlu tutulmaktadır. Bu nedenle başvuracak adayların 2021 YKS başvurusunda da bulunmaları gerekir. YKS'yegirmeyen veya YKS'den yeterli puan ve üzerinde puan almayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bundan dolayı Jandarma uzman erbaş olmak isteyen adayların 2 Mart 2021 tarihine kadar YKS başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kıta kaynaklı jandarma uzman erbaş alımına yönelik başvuru emrinin ayrıca açıklanacağı bildirildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@