İzmir Büyükşehir Belediyesi 100 Memur Alımı için İlan Yayımladı! En Az Lise Mezunu Adaylar Dikkat

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan bir ilan ile belediye bünyesine 100 memur alımı yapılacağı duyuruldu. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği duyuruda ayrıca önlisans mezunu adayların da başvuru yapabilecekleri kadrolar olduğu ilan edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 100 Memur Alımı için İlan Yayımladı! En Az Lise Mezunu Adaylar Dikkat

İzmir Büyükşehir Belediyesi memur alım ilanı yayımladı. Belediyenin ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere alımı yapılacak memur alımları tek bir pozisyonda olacak. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği memur alımı için talep edilen öğrenim koşulları lise ve önlisans mezunu olmak. 

60 KPSS puanı olan adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanında yer alan tüm kadrolar, adayların sağlamaları gereken başvuru şartları diğer bilinmesi gereken detaylar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bildirildi. 

100 MEMUR ALIMI YAPILACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi yayımladığı duyurusunda alımların İtfaiye Memuru pozisyonuna olacağını duyurdu. 

Kontenjan dağılımları ise ikiye ayrılmış durumda. Belediye başkanlığı en az lise mezunu olan adaylar arasından 50 memur alımı yapılacağını, önlisans mezunu adaylar arasında da 50 memur alımı yapılacağını bildirdi. 

Öğrenim Şartı Var

Lise ve önlisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanda adayların sağlamaları gereken öğrenim şartı var. İlana her lise ve her önlisans bölümünden mezun olan adaylar başvuruda bulunamayacak. Belediyenin belirlediği bölümlerden mezun adayların başvuruları kabul edilecek. 

İlana göre İzmir Büyükşehir Belediyesi; lise düzeyi memur alımlarını ortaöğretim Kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı ve dallarının birinden mezun olan adaylar arasından yapacak. Önlisans düzeyinden başvuru yapacak adayların ise İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Ön Lisans programlarının birinden mezun olmaları isteniyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Yukarıda yer alan bilgilerin dışında adayların ayrıca sağlamaları gereken yaş şartı, sağlık şartı ve genel başvuru koşullar var. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesine yapılacak memur alımları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adayların bu maddede yer alan tüm koşulları sağlamaları isteniyor. Genel başvuru şartları; Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak olarak açıklandı. 

Tüm Memur Alım İlanlarından Anında Haberdar Olmak için

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BELİRLEYİCİ BAŞVURU KOŞULLARI

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yapacağı 100 itfaiye eri alımında asıl belirleyeci olan koşullar ise şunlar;

Adayların KPSS'den en az 60 almış olmaları. Öğrenim şartını sağlamaları. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamaları isteniyor. 

Yaş Şartı; İlana 30 yaşını doldurmamış adaylar başvuru yapabilecek. 

Sağlık Şartı; a erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Memur alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını 24 Mayıs ile 28 Mayıs tarihleri arasında yapacaklar. Başvuru işlemleri başvuru kılavuzunda yer alan evrakların kuruma teslimi ile yapılacak. Posta yolu yada email ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@