İstanbul Pendik Belediyesi KPSS Puanıyla Lise, Ön Lisans Ve Lisans Mezunlarından Zabıta Memuru Alımı Yapıyor!

Zabıta memuru alım ilanı yayımlayan belediyeler arasına İstanbul Pendik Belediyesi de katıldı. Pendik Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirme yoluyla açıktan atama yoluyla zabıta memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Zabıta memuru olma şartları nelerdir?

İstanbul Pendik Belediyesi KPSS Puanıyla Lise, Ön Lisans Ve Lisans Mezunlarından Zabıta Memuru Alımı Yapıyor!

Pendik Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere kadın ve erkek toplam 20 zabıta memuru alımı yapılacağı duyuruldu.

Yayımlanan zabıta memuru alım ilanı hakkında verilen bilgilere göre işe alınacak olan zabıta memurları 657 sayısı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilecekler. Pendik Belediyesi zabıta memuru alımlarında Belediye Zabıta Yönetmeliği'nin hükümleri uygulanacak. Alımlarda adayların KPSS puanları esas alınacak. Açıklanan diğer şartları taşıyan adaylar zabıta memuru olabilmek için iş başvurusu yapabilecekler.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-Kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreli hapis cezasına çarptırılmamış olmak

-Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini sürekli olarak yapmasına engel teşkil edebilecek akıl ve beden hastalığı olmamak

-Başvuru özel şartlarını taşıyor olmak

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

-İlan edilen kadrolar için belirtilen öğrenim şartlarını taşımak

-Lise mezunları için 2020 KPSS P94 puan türünden, ön lisans mezunları için 2020 KPSS P93 puan türünden ve lisans mezunları için 2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak

-Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerden ötürü işten çıkarılmamış olmak

-Boy ve kilo şartlarını taşımak

-30 yaşını doldurmamış olmak

-En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İstanbul pendik Belediyesi zabıta alım ilanına istinaden iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini 8 Mart 2021 ile 12 Mart 2021 tarihleri arasında yapabilecekler. Başvuruda istenen belgeler belirtilen tarihler arasında Pendik Belediyesi insan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne şahsen teslim edilecek. Başvurusu sırasında adayların boy ve kilo ölçümleri de yapılacak.

İŞE ALIMLAR NASIL YAPILACAK

Başvurular alındıktan sonra belirlenen kurallar dahilinde adaylar sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaklar. Sınavlardan sonra oluşacak puan sıralamasına göre de işe yerleştirmeler yapılacak. Açıklanan asil listede işe yerleştirme işlemlerini tamamlamayan adayların yerine yedeklistesinden sırayla alım yapılacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@