İstanbul Gelişim Üniversitesi ALES ve YDS Sınavına Girmiş Olmak Şartıyla 5 Öğretim Görevlisi Alacak!

Basın İlan Kurumu web sitesinden yayınlanan ilana göre İstanbul Gelişim Üniversitesi 5 öğretim görevlisi alacak. Rektörlük tarafından yapılan açıklama ile alıma ilişkin detaylar netleşti.

İstanbul Gelişim Üniversitesi ALES ve YDS Sınavına Girmiş Olmak Şartıyla 5 Öğretim Görevlisi Alacak!

Basın İlan Kurumu web sitesinde İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından 5 öğretim görevlisi alınacağı duyuruldu. Üniversite rektörlüğü tarafından alıma ilişkin şartlar ve başvuruya ilişkin evraklar ise detaylı şekilde açıklandı. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuru yapacaklar Üniversiteye bizzat ziyaret gerçekleştirebilecek veya posta ile başvurabilecekler.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımına Başvuru Şartları


İstanbul Gelişim Üniversitesi 5 Öğretim görevlisi alımı için başvuru yapacakların belirli şartları taşımaları gerekiyor. ALES sınavına girmiş olmak, YDS sınavına katılmış olmak, yüksek öğretim mezuniyet belgesine sahip olma ve TC vatandaşı olma şartlar arasında yer alıyor.

İstanbul Gelişim Üniversite öğretim görevlisi alımı kapsamında adayların yerleşecekleri bölümlerin ise eczane hizmetleri, otopsi yardımcılığı, güzellik hizmetleri olacağı açıklandı.

Öğretim Görevlisi Alımına Başvuru Evrakları


Öğretim görevlisi alımına başvuru için sunulması gereken evraklar rektörlük tarafından açıklandı. Dekanlık Müdürlüğüne hitaben yazılmış olan dilekçe, 2 adet vesikalık fotoğraf, TC kimlik kartı fotokopisi, onaylı mezuniyet belgesi, yüksek öğretim mezuniyet belgesi, transkript, ALES belgesi, YDS sınav sonuç belgesi, YÖK formatlı özgeçmiş, SGK 4/A hizmet dökümü başvuru evrakları olarak açıklandı. Bu evraklar başvuru sırasında gerçeğe aykırı olmayan beyanlar ile teslim edilecek.

Öğretim Görevlisi Alımına Başvuru Nasıl Yapılacak?


Öğretim görevlisi alımına ilişkin başvuru şartlarına uygunluk sağlayanlar en geç 29 Mart tarihine kadar evrakları posta yoluyla İstanbul Gelişim Üniversitesine yollayarak başvuru yapacaklar. Diğer bir yöntemde ise bizzat evrak teslimi ile başvuru gerçekleştirilir. Başvuru ardından adaylar ALES puanları ve YDS puanları dikkate alınarak seçilecekler.

İlk başvuru ardından onay alan adaylar ise öğretim görevlisi kadroların yerleştirilmeden önce sözlü mülakata giriş sağlayacaklar. Bu mülakat aşamasında adayın alan bilgisi, konuşma şekli, kendine olan güveni, kadro için uygun olup olmadığı ölçülecek. Mülakat sürecinden geçenlerin adayların isimleri ise kadrolara yerleştirilmek üzere açıklanacak. 2021 senesi içinde öğretim görevlisi olarak üniversite bünyesinde iş başı yapacaklar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@