İŞKUR Üzerinden Adalet Bakanlığı 1500 Sürekli İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Adım Adım Fotoğraflı Anlatım!

Adalet Bakanlığı tarafından bugün resmi gazete'de yayımlanan ilanlara göre İŞKUR 1500 sürekli işçi alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilecek olan bu sürekli işçiler temizlik görevlisi olarak işe başlatılacaklar. Adalet Bakanlığı 1500 sürekli işçi alımı İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR Üzerinden Adalet Bakanlığı 1500 Sürekli İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Adım Adım Fotoğraflı Anlatım!

Adalet Bakanlığı'nın bugün duyurduğu sürekli işçi alımlarına dair başvuru işlemlerinin nasıl gerçeklkeştirileceği merak konusu oldu.ADALET BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlara göre Adalet Bakanlığı Türkiye genelinde toplamda 1500 sürekli işçi alımı yapacak. Bu sürekli işçi alımları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylardan herhangi bir KPSS şartı da istenmeyecek. En az ilkokul mezunu olmak bu işlere başvurmak için yeterli olacak. Peki Adalet Bakanlığı 1500 sürekli işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?İŞKUR İŞ BAŞVURUSU YAPMA RESİMLİ ANLATIM!Adalet Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre 1500 sürekli işçi alımı için Adalet Bakanlığı'na herhangi bir başvuru yapılmayacak. Başvuru işlemleri tamamen İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Bu nedenleadayların İŞKUR'un online hizmetlerini sunduğu internet sitesine “İş Arayan” kimliği ile giriş yapmaları gerekiyor. Bu şekilde giriş yapıldıktan sonra iş arama bölümüne “Adalet Bakanlığı” yazılarak arama gerçekleştirilir.

Yapılan arama sonucunda ekrana Adalet Bakanlığı'nın tüm iş ilanları listesi gelecek. Bu listede il veya bölge ayrımı ile yayınlanmış Adalet Bakanlığı'nın tüm iş ilanları yer alıyor. Bu ilanların farklı olma sebebi her bölge için ayrı başvuru alınmasından kaynaklanıyor. Peki başvuru işleminin devamı nasıl olacak?Adalet Bakanlığı'nın iş ilanlarını listeledikten sonra adaylar başvuru yapmak istedikleri ilanın detay sayfasına mavi renkle yazılı olan "Temizlik Görevlisi" yazısına tıklayarak giriş yaparlar. Burada açılan yeni sayfada o iş ilanına dair tüm detaylar yer almaktadır. Başvuru şartlarından iş tanımına, işe yerleştirmenin nasıl yapılacağından sözlü sınava kadar tüm detaylar ilan içerisinde bulunmaktadır.İŞ BAŞVURUSU İŞLEMİ NASIL TAMAMLANIR?

İlanın alt kısmına doğru ise önyazı ekleme kısmı bulunmaktadır. Burada dileyen adaylar önyazı ekleyebildikleri gibi boş da bırakabilirler. O kısmın sol alt bölümünde ise “Başvur” butonu yer almaktadır. Başvuru yapmak isteyen adaylar o butona tıklayarak başvuru işlemlerini başlatabilirler. Başvuru tamamlandığında da adaylara başvuru tamalandığına dair uyarı verilmektedir. Bu şekilde Adalet Bakanlığı 1500 sürekli işçi alımı başvuru işlemi yapılmış olur.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@