İki Özel Şartı Var! KPSS'siz, 41 Yaş Şartıyla Sözleşmeli Memur Alınacak

Sözleşmeli memur alımı yapacağını ilan eden Dışişleri Bakanlığı şartları açıkladı. İki özel şartı olan ilanda adaylar ilana KPSS'siz ve 41 yaşından küçük olmak şartıyla başvuruda bulunabilecekler.

İki Özel Şartı Var! KPSS'siz, 41 Yaş Şartıyla Sözleşmeli Memur Alınacak

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı için duyuru yayımladı. 

Bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren Londra Büyükelçiliği bünyesinde görevlendirmek üzere yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında adaylardan başvuru aşamasında KPSS puan şartı talep edilmiyor. Ancak sağlanması gereken özel şartlar var. 

İKİ ÖZEL ŞARTLA DEVLET MEMURU ALIM İLANI

Dışişleri Bakanlığıu personel alım ilanına dair duyurusunda, Londra Büyükelçiliği bünyesine sözleşmeli sekreter alımı olacağını ilan etti. 

Tek bir kadroda tek bir personel alımı yapacak olan bakanlık adayların başvuru aşamasında sağlamaları gereken şartlar ve başvuru sürecinde nasıl bir yol izleneceğine dair kılavuz yayımladı. Dışişleri Bakanlığı'nın yayımladığı duyuru esasları şöyle;

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR

Sözleşmeli sekreter alımı için bakanlığa başvuru yapacak adaylar başvurularını evrak teslimi ile yapacaklar. Alımlar için adayların ya evrakları posta yoluyla göndermeleri yada kurumun ilgili birimine şahsen başvuru yapmaları isteniyor. 

Başvurular için adaylar; başvuru dilekçesi, özgeçmiş, pasaportun aslı veya onaylığı örneği, son mezun olunan okudan alınan iploma aslı veya onaylı örneği, erkek adaylar için askerlik durum belgesi ve iki adet renkli vesikalık fotoğraf. evraklarını teslim edecekler. 

Yukarıda yer alan evrakları derleyen adaylar başvurularını 15 Haziran 2021, Salı günü mesai bitimine kadar “43 Belgrave Square London SW1X 8PA United Kingdom” adresine ulaşacak şekilde yapacaklar. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU ŞARTLARI VE ÖZEL İKİ KOŞUL

Adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları tüm devlet birimlerine memur alımlarında aranan ortak koşullardan oluşur. 

Bu çerçevede sözleşmeli sekreter alımı için adayların "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. En az lise veya dengi okullarından mezun olmak. Önlisans ve lisans mezunları da başvuru yapabilir. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek. " şartlarına haiz olmaları gerekiyor. 

KPSS'siz Memur Alımları Cebinizde! Uygulamamızı İndirin İlanlardan Anında Haberiniz Olsun

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İki Özel Şartı

İlk özel koşul adayların çok iyi derecede bilgisayar kullanabilmeleri olarak ilan edilirken ikinci koşul adayların çok iyi derecede İngilizce biliyor olmaları. Bu iki koşulu ve ortak başvuru koşullarını sağlayanlar sözleşmeli sekreter alımı için başvuruda bulunabilirler. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@