İçişleri, Dışişleri, Kültür Bakanlığı'na Memur Alımları! Kamu Personeli İlanları

3 bakanlık bünyesinde farklı kadrolarda personel alımları yapılıyor. Bakanlıklar bünyesinde yapılacak olan personel alımlarını kadrolarına, alım yapılacak pozisyonlar için belirlenen başvuru şartlarına ve ilan tarihlerine göre listeledik.

İçişleri, Dışişleri, Kültür Bakanlığı'na Memur Alımları! Kamu Personeli İlanları

Kamu kurumlarının memur alımı ilanlarına başvuru süreci devam ediyor. Daha önceki günlerde ilan edilen yada yeni duyurular alımlar kapsamında farklı alanlarda ve şehirlerde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı olacak. Mayıs ayının son 10 gününde başvuru yapabileceğiniz ilanlar arasında İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı duyuruları bulunuyor. 

3 BAKANLIĞA PERSONEL ALIMI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli ve kadrolu memur alımları olacak. Alımların tamamı özel başvuru şartları ile yapılacak ve ilanlara bakanlıklar tarafından ilan edilen şartları sağlayan adyalar başvuru yapacak. 

İçişleri Bakanlığı - 110 personel alımı yapacak. 

Kültür Bakanlığı - 10 personel alımı yapacak. 

Dışişleri Bakanlığı -  2 personel alımı yapacak. 

HANGİ BAKANLIK HANGİ KADRODA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

İlan edilen memur alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için kadroları inceledik. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bünyesine yapılacak olan alımlar, kadrolar ve özel şartlar şunlar. 

İçişleri Bakanlığı 110 Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı’na 110 (yüz on) kaymakam alımı yapacağını duyurdu. Sınav ile yapılacak kaymakam adayı alımlarına başvurular belli lisans bölümlerinden mezun adaylar arasından olacak.

Duyuruya göre uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden veya sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olan adaylar sınava başvuru yapabilecekler.

Başvurular 35 yaş şartı yapılacak olup sınava başvuru yapacak adaylar başvurularını 26 Mayıs tarihinden itibaren yapabilecekler. Başvurular ÖSYM üzerinden 2 Haziran tarihine kadar devam edecek. 

Dışişleri Bakanlığı 2 Memur Alımı

T.C. Lahor Başkonsolosluğu ve Hannover Başkonsolosluğu’na sözleşmeli personel alımı yapacak olan Dışişleri Bakanlığı alımları aynı kadrodan yapacak. İki kurum için de bir sözleşmeli personel alımı yapacak olan bakanlık alımları sözleşmeli sekreter bünyesine yapacak. İlana başvurular KPSS'siz en az lise mezunu düzeyinde olacak. İlana 41 yaşından küçük olan, devlet memuru alımalrında talep edilen ortak koşulları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

İlanlarda belirleyici olan özellik ise yabancı dil şartı. T.C. Lahor Başkonsolosluğu bünyesinde sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyenler için Dışişleri Bakanlığı çok iyi derecede Urduca ve Türkçe bilmek şartının olduğunu bildirdi. Hannover Başkonsolosluğu için adayların çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmeleri gerektiği açıklandı. 

Kültür Bakanlığı 10 Memur Alımı

Kültür Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan sözleşmeli bilişim personeli kadroları için oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak alımlara başvurular KPSS'siz olacak. İlgili lisans bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceği ilanlar için adayların deneyim, mesleki özellikler, yapılacak her alım için istenilen özel şartların sağlanması gerek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@