İBB 541 Memur, İtfaiye Eri Alımı Yapacak! 60 KPSS ile Lise, Önlisans Lisans Mezunu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 541 memur alımı yapağını duyurdu. Tek bir kadrodan yapılacak memur alımları İtfaiye Eri pozisyonuna olacak. İlan lise, önlisans ve lisans mezunu adayları başvuru yapabilecek. İBB itfaiye Eri alımı için ilan edilen KPSS puan şartı 60 olarak duyuruldu.

İBB 541 Memur, İtfaiye Eri Alımı Yapacak! 60 KPSS ile Lise, Önlisans Lisans Mezunu

İBB 541 itfaiye eri alımı için ilana çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda alımların 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında yapılacağı bildirildi. Tek bir kadroda yapılacak alımlara farklı öğrenim düzeyinden mezun adaylar başvuruda bulunabilecek. 

İBB 541 MEMUR İTFAİYE ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLADI

Yayımlanan memur alım ilanında belediyenin itfaiye birimlerine kadın ve erkek adaylardan itfaiye alımı yapılacağı bildirildi. İlanda bölüm şartı olmadan lise, önlisans ve lisans düzeyinden itfaiye alımları olacak. Ancak İtfaiye Eri alımı için bölüm şartıyla da alım yapılacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı başvuru kılavuzunda kadro kontenjan detaylarının tamamını duyurdu. Kamugundemi.com olarak bizlerde belediyenin ilan metninde yer alan o kontenjanları ve öğrenim şartını sizlerle paylaşıyoruz. 

Lise Mezunları için: Yayımlanan İtfaiye eri alım ilanında, lise mezunu olan erkek adaylar aarasından 120 itfaiye eri, kadın adaylar arasından ise 60 itfaiye eri alımı yapılacağı duyuruldu. Kadın adaylar için B sınıfı ehliyet şartı talep edilirken erkek adaylardan C sınıfı ehliyet şartı istendi.

Önlisans mezunları için: Bunun dışında bölüm şartı olmadan önlisans mezunları için açıklanan kadro kontenj detayları ise erkekler için 80, kadınlar için 21 şeklinde oldu. Ayrıca tabloda ilan edilen önlisans bölümlerinden 160 itfaiye eri alımı yapılacak.

Lisans mezunları için: Lisans mezunu kadın ve erkek adaylardan 20 itfaiye alınacak. Bölüm şartıyla yapılacak lisans mezunu itfaiye alımlarında kontenjan 30 oldu. 

BAŞVURU ŞARTLARI

541 lise, önlisans ve lisans mezunu itfaiye eri alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gerkeen tüm genel ve özel koşullar İBB tarafından duyuruldu. İlana öğrenim şartının dışında aşağıda yer alan koşulları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

Genel Koşullar

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.Yaptırılacak arşiv araştırması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Özel Koşullar

* Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.

* Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

* Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları. (10/6/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

* 2020 KPSS'den 60 puan almış olmak. 

Tüm Memur Alımlarını Yakından Takip için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURULAR 1 HAZİRAN'A KADAR DEVAM EDECEK

İBB 541 itfaiye eri alım ilanına başvurular 25 Mayıs ile 1 Haziran tarihlerinde yapılacak. Başvurular, İBB'de boy kilo ölçümü yapılacağı için şahsen olacak. İlana başvuru işlemleri e-Devlet'ten indirilecek başvuru formunun doldurulması başvuru evraklarının kuruma teslim edilmesi ile yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@