Haziran 2021 Belediye İlanları! Şartları Sağlayanlara Belediyede Memur Olma Fırsatı

Belediye başkanlıklarına yeni dönemde personel alımları olacak. Belediyelerin ilan ettiği şartları sağlayanlar başvuruda bulunacaklar. Mülakat ve diğer aşamaları da başarıyla tamamlayanlar belediyelerde memur olma şansı yakalayacaklar. Güncel belediye memuru alım ilanlarını ve adayların belediyede memur olmak için bilmeleri gerekenleri derledik.

Haziran 2021 Belediye İlanları! Şartları Sağlayanlara Belediyede Memur Olma Fırsatı

Kendi il veya ilçe belediyesi yada farklı şehirlerde herhangi bir belediyede memru olmak isteyen adaylar için tüm süreci ele aldık. Kamugundemi.com olarak haberimizde ayrıca güncel 1 Haziran sonrası başvuru yapılabilecek memur alım ilanlarını da derledik. 

BELEDİYEDE MEMUR NASIL OLUNUR?

Belediye başkanlııkları kendi ihtiyacı olan kadrolar için ilana çıkar. Bu ilanlar başta belediyelerin kendi sitesinde, Resmi Gazete'de, İŞKUR'da yada basın ilan kurumu üzerinden yayımlanır. Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda alım yapılacak olan kadrolar bir bir sıralanır. 

İlan metinlerinde ayrıca alım yapılacak kadrolar için ayrı ayrı özel duyurular olur. Bu duyurularda başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar bildirilir. 

Adayların hangi koşullarda çalışacakları, başvuru aşamasında belediyelerin talep ettiği KPSS puanı, öğrenim, yaş ve mesleki bilgi şartları, başvuruların nasıl yapılacağı tek tek aktarılır. Eğer adaylar talep edilen şartlara uygunsa başvurularını yine belediyelerin ilan ettiği şekilde yaparlar. 

MADDE MADDE BELEDİYE MEMURU ALIMI GENEL ŞARTLARI

Belediye memuru olmak isteyenlerin Türk vatandaşı olması gerek. 

Memur adayların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. 

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması gerekiyor. 

Alım yapılacak kadro için talep edilen lise, önlisans veya lisans şartının bölümüyle bilikte sağlanması gerek. 

Adayların talep edilen KPSS puanına sahip olması istenir. (Belediye ilanları KPSS'siz de olabilir)

Çoğu belediye memur personel alımlarında yaş şartı aramaz ancak talep edilirse sağlanması gerek. 

Mesleki deneyim ve bilgiye sahip olunması. (Yine belediyeler tecrübesiz personel alımları da yaparlar.)

Bu koşullar her kadro ve kurum için geçerli şartlar olup belediyeler bu şartların dışında ek koşullar talep edebilirler. Adayların ilan metinlerinde talep edilen tüm koşulları sağlamaları gerek. 

GÜNCEL BELEDİYE MEMURU ALIM İLANLARI

Belediye başkanlıklarının resmi internet siteleri, Türkiye İş Kurumu, Resmi Gazete ve diğer platformlardan ilan ettiği ilanları aşağıda görsel olarak aktardık. İlanlara başvuru yapacak adaylar kılavuzlara bu platformlar üzerinden ulaşabilirler. 

Belediyelere Memur Alımlarını Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BELEDİYE MEMURU ALIM İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Zabıta memuru ve itfaiye eri alım ilanlarında adaylardan boy ve kilo şartı talep edilir. Ölçüm yapılması gereken bu kadrolara başvurular şahsen yapılır. Diğer kadrolar için ise belediyeler tercihlerini ilan ederler. Bu çerçevede online başvuru seçenekleri de olsa da belediyelerin genel tercihi şahsen başvuru kılavuzudur. 

Yukarıda yer alan tüm ilanları Kamu İlanları kategorimizde yazıp sizlerle paylaşmıştık. İlanları incelemek isteyenler bu kategorimizi inceleyebilirler. Ulaşmak için TIKLAYIN

Adaylar ayrıca belediye başkanlıklarının resmi sitelerinden de başvuru kılavuzlarına ulaşabilirler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@