Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS Puanıyla Uzman Yardımcısı Alımı İçin Başvurular Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS şartıyla ile 25 memur alım yapacağını açıkladı. Memur alım ilanı için belirtilen süreç 8 Şubat 2021 tarihinde başlıyor. İlanlara başvuru yapabilmek için ilgili KPSS paun türlerinden en az 60 puan alma şartı bulunmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS Puanıyla Uzman Yardımcısı Alımı İçin Başvurular Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS şartıyla ile 25 memur alım yapacağını açıkladı. Memur alım ilanı için belirtilen süreç 8 Şubat 2021 tarihinde başlıyor.  İlanlara başvuru yapabilmek için ilgili KPSS paun türlerinden en az 60 puan alma şartı bulunmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatınde istihdam ettirmek üzere yarışma sınavı kapsamında 25 adet Gençlik ve Spor Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Alımları ise 3 farklı tipte yapacağını ve KPSS puanı en yüksek olan adayların atamada avantajlı olacağını bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Şartları

Bakanlık aynı zamanda başvuru ve alım şartlarını açıkladı. Başvuru yapacakların en az üniversite mezunu olması gerektiğini belirtirken, adaların 2021 Ocak itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmaları gerektiğini ifade etti. Erkek adayların ise askerliklerini tamamlamış olmaları gerekiyor. KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, online başvuru yapmak ve KPSS’ye 2019 veya 2020 senesinde girmiş olmak ise diğer şartlar.

gsbpersonelalimi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Şartlara uygunluk taşıyan adayların 8 Şubat ile 15 Şubat arasından online başvuru ile kadroları tercih etmeleri gerektiği açıklandı. Bu kapsamda adaylar resmi internet adresi üzerinden başvuru gerçekleştirecek ve elden başvuru kabul edilmeyecek. Diğer yandan kişinin görevi aksatabileceği devamlı bir hastalığı varsa başvuru talebi kabul edilmeyecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adayların başvuru yapmak için https://giris.gsb.go.tr/Edevlet/Return adresine giriş yapmaları gerektiği açıklandı. Bu adrese giriş ardından görüntülenen tabloya e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası girilip, yeni ekrandan ‘’ Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımları başvuru’’ sekmesinden form doldurarak, müracaat tamamlanacak. Bu online başvuru işlemi haricinde posta yolu ile başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı belirtildi. Form doldurma işleminde ise kimlik bilgileri girildikten sonra ilgili dosya yükleme penceresine belirli evrakların yüklenip ardından form onayına tıklanması gerektiği açıklandı.

gsb1gsb2

Forma eklenecek olan dosyalar ise, biyometrik fotoğraf görseli, mezuniyet diplomasının taratılmış hali, KPSS sonuç belgesi doyası, yazılı bir özgeçmiş olarak ifade ediliyor. Bu evrakların eksik bırakanların başvurularının kabul edilmeyeceği, mülakat tarihinin ise 15 Şubat ardından adaylara duyurulacağı açıklandı. Adaylar başvuru gerçekleştirdikleri sayfadan yapılan duyuru kapsamında mülakata hak kazanıp kazanmadıklarını 15 Şubat ardından öğrenecekler. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@