Gelir İdaresi Başkanlığı'na Lise Mezunu 196 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bugün Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 196 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından istihdam edilecek olan personeller giriş sınavı ile belirlenecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı'na Lise Mezunu 196 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bugün Resmi Gazete'de bir ilan yayımlandı. Bu ilana göre Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) bünyesinde istihdam edilmek üzere 196 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

GİB tarafından yayımlanan ilanda merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere alımı yapılacak olan sözleşmeli personellerin giriş sınavı ile işe yerleştirilecekleri duyuruldu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar gereğince gerçekleştirilecek olan personel alımları sözlü sınav ile yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-657 sayılı Devlet memurları kanununun 48. maddesinin (A) bendinde bulunan şartları taşımak

-35 yaşını doldurmamış olmak

-Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak

-2020 KPSS'de KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak

-Başvuru süresi içerisinde başvuru işlemlerini tamamlamış olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

GİB 196 sözleşmeli personel alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini 1 Mart 2021 ile 10 Mart 2021 tarihleri arasında yapabilecekler. Başvuru yapacak olana daylar http://sinav.gib.gov.tr üzerinden “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olacaklarç Sistemde bulunan sınav başvuru formu tamamen elektronik ortamda doldurulacak. Adaylar ilanda belirtilen görev yerlerinden yalnızca 5 yer için tercih yapacaklar.

SINAV NE ZAMAN VE NEREDE YAPILACAK?

GİB 196 sözleşmeli personel alımına ilişkin yapılacak sözlü sınav 29 Mart ile 2 Nisan tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listeleri ile nerede sınava girecekleri sınav tarihinden en az 10 gün içerisinde GİB'in internet sitesi üzerinden yayınlanıp duyurulacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@