Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 280 Sözleşmeli Şoför Alımı Başvuruları Başlıyor!

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayımlanan resmi ilana göre Türkiye'nin 66 ilinde merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere şoför alımı yapılacağı bildirildi. GİB 2021 şoför alımı başvuru şartları ve detayları nelerdir?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 280 Sözleşmeli Şoför Alımı Başvuruları Başlıyor!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yeni bir ilan yayımlanarak merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere şoför alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan duyuruya göre toplam 280 şoför işealınacak.

GİB'den yapılan açıklamaya göre gerçekleştirilecek olan şoför alımlar 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre yapılacak. Sözleşmeli personel statüsünde işe başlatılacak olan 280 adet şoför merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-657 sayılı Devlet memurları Kanununun 48. maddesişnin A bendindeyer alan genel şartları taşımak

-35 yaşını doldurmamış olmak

-Üniversitelerin ön lisans bölümlerinden herhangi birisinden mezun olmuş olmak

-200 KPSS'de KPSSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak

-Geçerlilik süresi dolmamış D1 veya D sınıfı ehliyet sahibi olmak

-Başvurusu süresi içerisinde iş başvurusu yapmış olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Gelir İdaresi Başkanlığı 280 şoför alımı başvuruları 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak. Bu iş başvuruları elektronik ortamda gerçekleştirilecek. GİB resmi internet sistesi üzerinden Online Sınav Sistemi'ne kayıt olan adaylar başvuru formunu elektronik ortamda dolduracaklar. Başvuru formunun doldurulmasına yönelik yönlendirmeler GİB'in internet sitesi aracılığı ile yapılacak. Adaylar en fazla 5 il için başvuru yapabilecekler.

İŞE YERLEŞTİRME NASIL OLACAK?

Sözlü sınava girecek olan adaylar bu sınavdan alacaklı puanlara göre yapılacak olan sıralama neticesinde işe yerleştirilecekler. Her il için ayrı bir sıralama yapılacak ve işe yerleştirilecek kişiler sözlü sınav puanlarına göre belirlenecek. Adayların aynı puanda olmaları durumunda KPSS puanı yüksek olan aday işe yerleştirilecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@