Gelir İdaresi Başkanlığı 70 KPSS ile 196 Hizmetli Alımı Yapacağını İlan Etti

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak memur alımları Hizmetli kadrosuna olacak. İlanda yer başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru şartları ve başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı Kamu Gündemi sitemizde.

Gelir İdaresi Başkanlığı 70 KPSS ile 196 Hizmetli Alımı Yapacağını İlan Etti

Mart 2021 dönemine dair yeni personel alım duyuruları gelmeye başladı. Gelir İdaresi Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile personel ihtiyacı olduğunu ve aşağıda yer alan kadro ve özelliklerde personel alımı yapacağını duyurdu. GİB memur alımları sözleşmeli personel kadrosundan olacak. Adaylar ilana KPSS puanıyla başvuruda bulunacaklar ancak alımlar mülakat sınavı esasına göre olacak. Gelir İdaresi Başkanlığı Mart 2021 memur alım ilanına dair tüm bilinmesi gerekenler sizlerle. GİB MEMUR ALIMI YAPACAĞINI İLAN ETTİGelir İdaresi Başkanlığı personel alımlarına ilişkin yayımladığı kılavuzunda, istihdamın merkez birimleri ile taşra teşkilatına yapılacağını duyurdu. İlana başvuruda bulunacak adaylar tek bir pozisyondan başvuru yapacaklar. Kurum Destek Personeli - Hizmetli meslek grubundan memur alımı yapacak. GİB hizmetli kadrosuna 196 personel istihdam edecek.Başvuru kılavuzuna göre; GİB Merkez Teşkilatı bünyesine 22 personel alımı yapacak. Ankara'ya 15 personel alımı yapacak kurum, Antalya için 7 kontenjan açıkladı. Bursa için 8, İstanbul için 28, İzmir için 10, Manisa için 8 personel istihdam edilecek. Geri kalan kadrolar ise diğer şehirlerde 1 ile 5 arasında değişen kontenjanlarda olacak. GİB HİZMETLİ ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARIÖncelikle adayların sağlamaları gereken ilk koşul genel memur alımı başvuru şartları. Bu şartlar adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, görevine engel sağlık sorunu olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması koşullarından oluşuyor. 

Ancak Adayların Hizmeli Kadrosuna Başvuruda Bulunabilmeleri için;Özel şartların tamamını sağlamaları gerekiyor. GİB adayların sağlamaları gereken KPSS; öğrenim ve diğer koşullara dair kılavuzda şu bilgileri verdi. Adaylar GİB Hizmetli alımı için "01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.), Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Ortaöğretim) katılmıĢş ve KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartlarına haiz olacaklar. ALIM SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?Söz konusu memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 70 KPSS puanlarıyla yapacaklar. Şehirlere göre başvuruda bulunacak adaylar arasından belli sayıda aday mülakata çağrılacak. Mülakata çağrılacak adaylar en yüksek KPSS puanlı adaydan başlamak üzere seçilecek. KPSS puanı yüksek adaylar daha sonra mülakata girecekler. Bu aşamayı da tamamlayan adaylar memur olarak istihdam edilecekler. Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINGİB 2021 MEMUR ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİGelir İdaresi Başkanlığı lise mezunu 70 KPSS puanıyla hizmetli alım ilanına başvurular 1 Mart tarihinde başlayacak. Başvuru işlemleri 10 Mart tarihine kadar devam edecek. İlana başvurular http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi” üzerinden elektronik olarak yapılacak. Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@