En Az 50 KPSS Puanıyla 65 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Hacettepe Üniversitesi bir duyuru ile personel eksiği olduğunu ve KPSS puan sıralaması esasına göre yapacağı alımlar ile bu eksiğini gidermeyi planladığını duyurdu. Sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak olan kurum toplam 65 personel istihdam edecek.

En Az 50 KPSS Puanıyla 65 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında, başvuruların KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı duyuruldu. KPSS'ye girmiş, en az 50 KPSS puanına sahip olan adayların başvuru yapabileceği kadrolara alımlar ise sözlü sınav sonucu olacak. 

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Üniversite bünyesine yapılacak sözleşmeli personel alım ilanı toplam 8 farklı kadroda olacak. İlana lisans ve önlisans bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. Bölüm şartının yer aldığı alımlar sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına olacak. İlana başvuruda bulunacak adaylar için açıklanan kadrolar ve kontenjanlar şu şekilde. 

Lisans mezunu hemşire kadrosuna 54 personel alımı yapılacak. Diyetisyen kadrosu için 2, Fizyoterapist kadrosu için ise 1 personel istihdam edilecek. Üniversitelerin Sağlık Bilimleri Fakültesi veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümünden mezun olanlar için ise 1 Sosyal Çalışmacı alınacak.

Önlisans mezunları için yapılacak alımlar 4 farklı alanda Sağlık Teknikeri kadrosuna olacak. Diyaliz, Tıbbi Görüntüleme, Tıbbi Labaratuvar ve İlk ve Acil Yardım alanlarına toplam 7 personel istihdam edilecek. 

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Sözleşmeli kamu personeli alımları için gerekli genel ve özel şartlar Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda ilan edildi. 

Yukarıda yer alan açık pozisyonlarda görev almak isteyen adayların sağlamaları gereken şartlar, "Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak. Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak, 01.01.1986 ve sonrası doğumlu olmak. 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak.

Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek. Başvuru yapacak adayların son 1 yıldır (istifa tarihinden itibaren) herhangi bir kurumda sözleşmeli personel (657/4-B) olarak çalışmamış olmak. " olarak açıklandı. 

KPSS Şartı

İlana başvuruda bulunacak adayların KPSS'ye girmiş olmaları yeterli. Ancak ilanda belli sayıda adayın mülakata çağrılacağı duyuruldu. Bu kapsamda mülakata, en yüksek KPSS puanından başlanarak aday belirlenecek. Bu kapsamda yüksek KPSS puanıyla başvuru yapmak avantaj sağlayacaktır. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU SÜRECİ

Sözleşmeli sağlık personeli alımları için ilan edilen duyuruda, adayların ilanın ilk yayımlandığı tarihten 15 gün içinde başvuru yapmaları gerektiği duyuruldu. 30 Nisan tarihinde yayımlanan ilana başvurular 2 haftalık süreçte devam edecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@