Ehliyeti Olanlara Belediye Memurluğu Şansı! En Az Lise Mezunu Olanlar

Belediyeler kadrolarında eksik olan pozisyonlara memur alımları için ilan yayımlıyorlar. Nisan ayının ikinci yarısında ilan edilen ve başvuruları alınacak son belediye memuru alım ilanında ehliyeti olan adaylar arasından şoför alımı olacağı duyuruldu. İşte alım yapacak belediye ve diğer koşullar. 

Ehliyeti Olanlara Belediye Memurluğu Şansı! En Az Lise Mezunu Olanlar

Batman İli Beşiri Belediye Başkanlığı bir duyuru yayımlayarak personel açığı olduğunu ve belediye memuru alımı yapacağını bildirdi. Belediye başkanlığı duyurusunda alımların kamuya memur alımları kapsamında yapılacağını ve adayların bu esaslara göre başvurularını yapacağını ilan etti. 

BELEDİYEYE MEMUR ALIM İLANI – ŞOFÖR ALIMI YAPILACAK

Resmi Gazete ve belediyenin kendi sitesinden yayımlanan duyuru kapsamında, Beşiri Belediye Başkanlığı bir pozisyonda bir memur alımı yapacak. Kurum KPSS puan şartını sağlayan kadın veya erkek adaylar arasından şoför istihdamı yapacak. 

İlan için en az lise mezunu olmak yeterli. Ancak belediye başkanlığının talep ettiği mesleki koşulların tamamının sağlanması gerekiyor. Kamuya memur alımlarında talep edilen genel koşullar ile Beşiri Belediye Başkanlığının açıkladığı özel şartlar ise başvuru kılavuzunda tek tek duyuruldu.  

İLANA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARDAN İSTENİLEN ÖZELLİKLER

Belediyede memur olmak isteyen adayların sağlamaları gereken ilk koşullar adayın Türk vatandaşı olması. Bunun dışında memur alım ilanları için adayların kamu haklarından mahrum bulunmamaları, erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin olmaması gerekiyor. Ayrıca genel başvuru şartlarında adayların görevlerine engel herhangi bir sağlık sorunu olmaması gerektiği de bildirildi.

Adayların sağlamaları gereken ve Batman İli Beşiri Belediye Başkanlığı tarafından kılavuzda ter alan mesleki şartlar şunlar; 

Belediyede Şoför Olabilmek için;

En az lise ve dengi okul mezun olmak. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, KPSS'den en az 75 puan almış olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NEREYE NASIL YAPILACAK?

Belediye memuru alım ilanına başvuru işlemleri, kurumun ilan ettiği başvuru tarihleri arasında evrak teslimi ile yapılacak. Belediye başkanlığı adayların sağlamaları gereken o evrakları kılavuzda açıkladı. Emlak365.com olarak bizlerde derledik. 

Başvuru Evrakları

Başvuru formu, Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya fotokopisi, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, . KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı, Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 2 adet biyometrik fotoğraf, (l adedi forma yapıştırılacak), Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yukarıda yer alan evrakları tamamlayan adaylar başvurularını 27 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular doğrudan belediye başkanlığına, posta yolu ile yada email ile elektronik ortamda yapılabilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@