Duyurular Üst Üste Gelmişti! 2021 Bekçi Alımı Ne Zaman Başlayacak? O Tarih

2021 Bekçi alımı ne zaman? Polis Akademisi son bekçi alımına dair üst üste duyurular yayımladı. Yeni bekçi alımına ilişkin süreç devam ederken 2021 yılı Bekçi alım ilanının yayımlanacağı tarih, adayların sağlamaları gereken şartlar, yaş koşulu, bekçi alımı boy kilo koşulu sorgu ekranında. İşte 2021 bekçi alımına dair tüm bilinmesi gerekenler, kurum duyuruları.

Duyurular Üst Üste Gelmişti! 2021 Bekçi Alımı Ne Zaman Başlayacak? O Tarih

2021 yılı Bekçi alımı ilan ve başvuru tarihi. EGM 2021 yılında bekçi alımı yapacak. Kurum 2020 yılında pandemi kapsamında personel alım ilanlarını tam anlamıyla gerçekleştirememişti. Çok az bekçi alımı yapılan geçen senenin yanı sıra 2021 yılında çok sayıda il içn alım bekleniyor. 

Bekçi alımlarına dair değerlendirmelerde, EGM'nin bekçi kadrosunu güçlendirmek istediği üzerinde duruluyor. Zira bekçi alımlarının ardından belli başlı suçlarda ciddi oranlarda azalmalar meydana geldi. EGM personel güvünü artırarak güvenliği artırmayı hedefliyor. 

2021 EGM BEKÇİ ALIMI İLAN TARİHİ

Polis Akademisi Başkanlığı son duyurusunda bekçi alımlarına dair bilgi verdi. 2020 yılında çok az kadroyla yapılan ve İstanbul için bekçi alımlarına dair duyuru yayımlayan kurum, alımlarda sürecin devam ettiğini bildirdi. 2020 yılına ilişkin alımlarda yeni döneme başlanacak olması ve istihdama dair detayların kısa süre sonra netleşmesi yeni alımların habercisi olarak değerlendirildi. 

2021 Yılı için Resmi Duyuru Var Mı?

Tüm kamu kurumları gibi EGM ve Polis Akademisi Başkanlığı'da pandemi sürecine dair gelişmeleri bekliyor. Tam açılma sürecinin başlayacak olması, aşı çalışmalarında istenilen seviyeye gelinmesi durumunda ilanlara dair açıklamanın gelmesi bekleniyor. 

Mayıs 2021 döneminin son günleri itibariyle ne İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ne de Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 2021 bekçi alımına ilişkn resmi açıklama gelmedi.

KİMLER BEKÇİ OLABİLİR?

2021 yılı için önümüzdeki günlerde ilan yayımlanması durumunda EGM bekçi alımı kılavuzunda yer alan şartları sağlayanlar başvuru yapabilecekler. Başvurular için talep edilmesi muhtemel koşullar ile adayların sağlamaları istenilen şartlar şunlar;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

c) En az 167 cm boyunda olmak,

d) Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

e) Başvuru yaptığı ilçe sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,

f) Askerlik ödevini bitirmiş olmak.

e-) 18 yaşını tamamlamış ve ve 31 yaşından gün almamış olmak. 

h) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

i) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak

j) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

k) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

l) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

m) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

o) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

p) Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

q) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

r) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

s) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

İLAN YAYIMLANDIĞINDA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

2021 yılı Bekçi alımına ilişkin alım kararı verildiğinde ve ilan adaylara duyurulduğunda başvurular elektronik yapılacak. Adaylar, Polis Akademisi Başkanlığı'nın web sitesi üzerinden e-Devlet şifreleri ile bekçi alımı ön başvurularını yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@