DSİ 2021 Yılı İnşaat ve Makine Mühendisi Alımı Başvuru Tarihleri

Devlet Su İşleri 2021 yılı memur alımı kapsamında mühendis alımı yapacak. İnşaat Mühendisi ve Makine Mühendisi alımı yapacak olan kurumun ilanında yer alan tüm özel şartlar, başvuru tarihleri ve alımlara dair özel detaylar haberimizde.

DSİ 2021 Yılı İnşaat ve Makine Mühendisi Alımı Başvuru Tarihleri

Devlet Su İşleri 2021 yılı memur alımları kapsamında ilk duyurularından birini yayımladı. Kurumun merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere yapılacak alımlarda toplam 11 personel alımı yapılacak. Özel başvuru şartlarının sağlanması durumunda yapılacak alımlara başvurular ise önümüzdeki günlerde balayacak. 

DSİ MEMUR MÜHENDİS ALIM İLANI

DSİ tarafından yayımlanan memur mühendis alım ilanında alımların iki kadrodan olacağını aktardık. Kurum farklı illerde yer alan birimlerine İnşaat Mühendisi alımı yapacak. Bunun dışında ise tek bir bölgede ise Makine Mühendisi alacak. 

Toplam 11 kişilik olarak ilan edilen memur kadrosunun 10 kişilik bölümü İnşaat Mühendisi pozisyonu için 1 kişilik bölümü ise Makine Mühendisi kadrosuna olacak. Makine Mühendisi alımları Şırnak'ta yer alan DSİ birimlerine yapılacak. İnşaat Mühendisi kadrosu ise Ardaha, Bingöl, Şırnak, Mardin, Kars, Hakkari, Gümüşhane, Bitlis şehirlerinde yer alan DSİ birimlerine yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İnşaat Mühendisi ve Makine Mühendisi olarak DSİ Genel Müdürlüğü çatısı altında çalışmak isteyen adaylar başvurularını öncelikle öğrenim şartına göre yapacaklar. Kurum ilana başvuruda bulunacak adayların; Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının İnşaat Mühendisliği ile Makine Mühendisiliği bölümlerinden mezun olmalarını istiyor. 

KPSS Şartı

Devlet Şu İşleri memur mühendis alımında adayların 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmalarını ve KPSS P3 puan türünden en az 70 puana sahip olmaları gerektiğini duyurdu. Alımlar en yüksek KPSS puanından başlanarak belli sayıda adayın mülakata çağrılmasıyla yapılacak. 

Kurum ilana başvuruda bulunacak adayların ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları da sağlamalarını istiyor. 

BAŞVURULAR 26 NİSAN TARİHİNDE BAŞLIYOR

DSİ Genel Müdürlüğü'nün farklı illerde yer alan birimlerine istihdam edilecek memur mühendis kadroları için başvuru işlemleri 26 Nisan tarihinde açılacak. İlana başvurular 7 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@