Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu KPSS ile Bilişim Personeli Alım İlanı

Dışişleri Bakanlığına bağlı kurumlardan birisi olan Türk Akreditasyon Kurumu sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. Kurum personel alımlarını KPSS puan sıralamasına göre yapacak.

Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu KPSS ile Bilişim Personeli Alım İlanı

Dışişleri Bakanlığı birimlerinin sözleşmeli personel alım ilanlarına yenileri eklenmeye devam ediyor. 

Son yayımlanan ilanda, bakanlığıa bağlı olarak faaliyetlerini devam ettiren Türk Akreditasyon Kurumu'na sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. Memur alımları sözleşmeli bilişim personeli pozisyonuna yapılacak. 

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında alımların tek bir kadroya yapılacağı bildirildi. Sözleşmeli Bilişim Personeli - Yazılım Geliştirici kadrosuna yapılacak memur alımları KPSS ve YDS puan şartlarına göre olacak. İlana başvuruda bulunacak adaylardan mülakata çağrılacak olanlar KPSS puanın yüzde 70'i, YDS puanının ise 30'una göre belirlenecek. Puan sıralamasında en yüksekte olan adaylar sözlü sınava çağrılacaklar. 

Başvuru şartları

İlana başvuruda bulunacak adaylar belli lisans bölümlerinden mezun olmaları durumunda sözlü sınava çağrılacaklar. Kurum adayların; bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmasını istiyor. 

İlanda yer alan diğer başvuru koşulları ise şöyle sıralandı. 

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 6 (altı) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olması kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, zorunludur.

BAŞVURU TARİHLERİ

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 31 Mayıs tarihinde başlayacak. Başvuru işlemeleri 14 Haziran tarihine kadar devam edecek. Başvuru işlemleri kurumun web sitesinden elektronik olarak yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@