Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı İçin Başvurular Devam Ediyor

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı yapacağını duyurdu. En geç 2 Nisan 2021 tarihine kadar kadrolara yerleşmek için başvuru yapılması gerekiyor. Adaylar başvurularının onaylanması halinde sınava tabi olacaklar.

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı İçin Başvurular Devam Ediyor

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı gerçekleştirecek. İlana son başvuru tarihinin ise 2 Nisan 2021 olduğu açıklandı. Bu tarihe kadar posta yolu ile ilgili konsolosluğa başvuru gerçekleştirilecek. Onay alınması halinde Flamanca konuşma düzeyini ölçen bir sınava girilecek.

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı Başvuru Şartları


Kadroya başvuru sağlayacak olan adayların sağlaması gereken şartlar duyuruldu. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 46 yaşından gün almamış olmak, en az lise ve dengi okuldan mezun olmak, ağır hapis cezası almamış olmak şartlar arasında yer aldılar. En önemli şart ise çok iyi derecede Flamanca ve Türkçe bilmek olarak açıklandı. Bilgisayar ve daktilo kullanımının bilinmesi gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı Başvuru Evrakları


Tüm şartları sağlayan adaylar online başvuru yerine posta yoluyla evrak teslimli bir başvuru gerçekleştirecekler. Bu başvuru ile onay alanlar ise sözlü sınava tabi olacaklar. Posta yoluyla evrak teslimli başvuru için edinilmesi gereken belgeler, özgeçmiş, başvuru dilekçesi, son mezun olunana okulun (lise diploması) diploması şeklinde açıklandı. TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, Türk pasaportunun sayfaları onaylı şekli diğer başvuru evrakları olarak duyuruldu.

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?


Kadroya başvuru yapmak isteyenler evrakları, 2 Nisan 2021 tarihine kadar, T.C Anvers Başkonsolosluğu, Sorbenlaan 6, 2610 Wilrijk/Antwerpen/Belçika adresine posta yolu ile gönderecekler. Bu şekilde başvuru tamamlanacak. Postaya iletilen başvuru dilekçesinin alt bölümüne ise Türkiye’de yaşanılan adres ve ayrıca iletişim bilgileri eklenmelidir.

Bu başvuru ardından gerekli değerlendirme aşamasına geçilecek. Başvuru hakkında onay kişinin adresine posta yoluyla gönderiliyor. Başvurusu onay alanlar ise konsolosluğun belirtmiş olduğu tarihte bir sınava giriş sağlayacaklar. Bu sınavda Türkçe’den Flamanca’ya çeviri, Flamanca’dan Türkçe’ye çeviri soruları yöneltilecek. Matematik ve Türkçe kompozisyon bölümleri sınavda yer alacak. Sınavda başarılı olunması halinde ise ilgili kadroya atama gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@