Dışişleri Bakanlığı Birimine En Az Lise Mezunu Büro Memuru ve Sekreter Alımı için İlan Yayımlandı

AB programları kapsamında Dışişleri Bakanlığı'na bağlı birimlere memur alımı yapılacak. KPSS puan şartı ile yapılacak memur alımları uzman, avukat, büro memuru ve sekreter kadrolarına olacak. Söz konusu memur alım ilanlarına başvurular ise en az lise düzeyinden olacak.

Dışişleri Bakanlığı Birimine En Az Lise Mezunu Büro Memuru ve Sekreter Alımı için İlan Yayımlandı

Dışişleri Bakanlığına bağlı kurumlar Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığından (Türkiye Ulusal Ajansı) personel alımı için ilana çıktı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilan kapsamında memur alımı yapacağını ilan eden kurum, 4 farklı pozisyon için duyuru yayımladı. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NA BAĞLI BİRİME MEMUR ALIMI

Kurum tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 80 personel alımı yapılacağı bildirildi. 4 farklı kadroda memur alımı yapacak kurum hangi kadrodan kaç personel alımı yapılacağını duyurdu.

İlana göre Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı en fazla Uzman Yardımcısı pozisyonundan memur alımı yapacak. 58 Uzman Yardımcısı alımı yapacak kurumun diğer bir ilanı ise Büro Memuru pozisyonu. bu kadro için ise 15 kişilik alım yapılacak. Bakanlık birimi ayrıca 2 5 Sekreter ve 2 Avukat alımı gerçekleştirilecek. 

Memur alım ilanına ilişkin bir de uyarıda bulunan kurum alımların 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgisine göre Ek 23 üncü ve Ek 27 nci maddeleri ile Türkiye Ulusal Ajansı İnsan Kaynakları ve Uzmanlık Yönetmeliğine göre yapılacağını aktardı. 

Tüm Bakanlıkların Memur Alım İlanı Takip Etmek İlanlardan Haberdar Olmak için Uygulamamızı İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşullarının yanında özel şartlar da ilan edildi. Her kadro için ayrı ayrı duyurulan özel şartlar esas belirleyici koşullar olacak. İşte kadro kadro adayların sağlamaları gereken koşullar;

Büro Memuru kadrosu için;

Adayların en az lise mezunu olması ve KPSS'den 70 puan almış olmaları isteniyor. 

Sekreter Kadrosu için;

Bakanlık birimi bu pozisyon için de adayların lise düzeyinden mezun olmalarını ve en az 70 KPSS puanlarının bulunmasını istiyor. 

Uzman Yardımcısı için;

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin aşağıda tabloda yer alan bölümlerinden mezun olmak. Uzman yardımcısı kadrosu için adayların ) İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birinden YDS'den en az B düzeyinde puana sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca bu kadro için 70 KPSS puan şartı bulunuyor. 

MEMUR ALIMI İÇİN İLAN EDİLEN TABLO

Diğer Tablolar ve Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURULAR 26 NİSAN TARİHİNDE BAŞLAYACAK

Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan memur alımlarına başvurular 26 Nisan tarihinde yapılacak. Başvuru süreci 17 Mayıs tarihinde sona erecek. İlana başvuru işlemleri elektronik ortamda tamamlanacak. Adaylar n https://basvuru.ua.gov.tr/ adresinden başvurularını yapabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@