Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğa Sözleşmeli Sekreter İlanı

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı için yeni bir duyuru yayımladı. Lahor Başkonsolosluğu bünyesinde yapılacak alımlar standart memur alımı başvuru şartlarına göre olacak olup adayların Urduca dili bilmeleri isteniyor.

Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğa Sözleşmeli Sekreter İlanı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yurtdışı birimlerine personel alımları yapılmaya devam ediyor. Bakanlık yeni hafta başında yayımladığı son duyurusunda, Lahor Başkonsolosluğu için personel alımı olacağını tüm memur adaylarına bildirdi. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Bakanlığın büyükelçilik yada başkonsolosluk bünyesine yaptığı personel alımları tek bir pozisyondan oluyor. 

Sözleşmeli sekreter alımı için ilan yayımlayan Dışişleri Bakanlığı bu kadro için talep edilen tüm koşulları da başvuru kılavuzunda ilan etti. Bakanlık son duyurusunda da Lahor Başkonsolosluğu için sözleşmeli sekreter alımı olacağını bildirdi. 

"Lahor Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır." ilanında bulunan Dışişleri Bakanlığı başvuru şartlarını da açıkladı. 

BAŞKANSOLOSLUK MEMUR ALIMI İÇİN

Sekreter Memur olarak görev almak isteyenler için ilk sağlanması gereken koşul Türk Vatandaşı olmak. Duyuru kapsamında sözleşmeli personel alım ilanına sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir. 

Alımlar için öğrenim şartı en az lise mezunu olarak açıklandı. Önlisans ve lisans düzeyinden mezun olan tüm adaylar özel şartları sağlamaları durumunda Lahor Başkonsolosluğu memur alımları için başvuruda bulunabilecekler. 

Adaylardan KPSS şartı istenmeyen memur alımlarında sağlanması gereken diğer koşullar maddeler halinde açıklandı. 

Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak.

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Çok iyi derecede Urduca ve Türkçe bilmek. (alımlar için en önemli koşul)

Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek. 

KPSS'siz memur alımlarından haberdar olmak için uygulamalarımızı indirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawei Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR

Başvuru yapacak adaylar ilk işlem olarak "Başvuru dilekçesi, Özgeçmiş (CV),, Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf ve Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti" evraklarını derleyecekler. 

Başvuru evraklarını toplayan adaylar 20 Mayıs tarihine kadar başkonsolosluk adresine "98, Block C-2, Gulberg III, Lahore" teslim edecekler. Posta yoluyla başvurular kabul edilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@