Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğa KPSS’siz En Az Lise Mezunu Yabancı Dil Şartıyla Memur Alıyor

Anvers Başkonsolosluğunda açık bulunan sekreter kadrosu için Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapacak. Alımlar KPSS puan şartı olmadan bakanlığın talep ettiği yabancı dil şartını sağlayan adaylar arasından yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğa KPSS’siz En Az Lise Mezunu Yabancı Dil Şartıyla Memur Alıyor

Dışişleri Bakanlığı farklı ülkelerde yer alan bakanlık birimlerine sekreter alımı gerçekleştiriyor. İhtiyaca göre yılın farklı dönemlerinde yayımlanan duyurulara bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda yayımlanan ve başvuru süreci devam eden son duyuru detayları haberimizde.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SEKRETER ALIMI YAPACAK

Dışişleri Bakanlığı memur alımlarına dair yayımladığı başvuru kılavuzunda 2 personel istihdamı yapacağını bildirdi. T.C. Anvers Başkonsolosluğunda açık bulunan pozisyonlara yapılacak olan sekreter alımları KPSS şartı olmadan yapılacak. Adaylar aşağıda yer alan şartları sağlamaları durumunda sözlü sınava katılacaklar ve sözlü sınav sonunda başarılı olan adaylar istihdam edilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sözleşmeli Sekreter kadrosu için yayımlanan duyuruda yer alan önemli detay alımların KPSS şartı olmadan yapılacak olması. İlana başvurular için adayların temel başvuru koşullarını sağlamaları yeterli olacak. Bakanlık adaylardan talep edilen başvuru koşullarını kılavuzda şu şekilde açıkladı.

Öğrenim Şartı

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter kadrosu için adayların en az lise mezunu olmaları gerekiyor. İlana önlisans ve lisans mezunu adaylar da başvuru yapabilecekler.

Yaş Şartı

Diğer devlet kurumları Dışişleri Bakanlığı düşük yaş şartı talep etmiyor. Alımlar için 46 yaşını doldurmamış adaylar başvuruda bulunabilirler.

Genel Başvuru Şartları

Yukarıda yer alan şartların dışında adayların sağlamaları gereken genel şartlar bulunuyor. Bu şartlar arasında “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek ve Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.” Koşulları bulunuyor.

Yabancı Dil Şartı

İlana başvuruda bulunacaklar adayların çok iyi derecede Flamanca ve Türkçe biliyor olmaları gerekiyor.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Genel ve özel başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 2 Nisan tarihine kadar yapacaklar. Başvurular bakanlığın talep ettiği başvuru evraklarının ilgili adrese teslim edilmesi suretiyle yapılacak.

Başvuru Evrakları: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya işlem görmüş sayfalarıyla birlikte onaylı sureti, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge veya onaylı sureti, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

Başvuru Adresi: Sorbenlaan 16, 2610 Wilrijk, Antwerpen/Belgium

Sözleşmeli sekreter alımı için başvurular ister posta yoluyla istenirse de mesai saatleri için kuruma şahsen yapılabilecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@