Devlet Su İşleri (DSİ) Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yayınlanan resmi ilanda başvuru şartları, başvuru tarihleri, nasıl başvuru yapılacağı ve diğer detaylar kamuoyuna açıklandı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Kamu personeli olmak isteyenlerin bekledikleri bir ilanı da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) yayınladı. Yapılacak açıklamaya göre Dsi, sözleşmeli personel statüsünde avukat alımı gerçekleştirecek.

DSİ tarafından yayımlanan resmi ilana göre Türkiye'nin 8 farklı ili için 12 avukat alımı yapılacak. Sözleşmeli personel olarak işe başlatılacak olan bu avukatların alımlarında KPSS puanı esas alınacak. Peki 2021 DSİ sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nelerdir? Kimler sözleşmeli personel alımına başvuru yapabilir?

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

DSİ 12 sözleşmeli personel alımı başvurularının tarihleri belli oldu. Buna göre adaylar başvuru işlemlerini 15 Şubat 2021 Pazartesi ile 24 Şubat 2021 Çarşamba günleri arasında yapabilecekler. Adaylar başvuru işlemlerini DSİ'nin internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapabilecekler. Şahsen veya posta yolu ile başvuru yapmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Hukuk Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak

-Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreli hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak

-Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak

-2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak

-Türkiye'nin her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak

İŞE ALINAN PERSONELLER HANGİ İLLERDE ÇALIŞACAK?

İşe alınacak olan personellerin çalışacakları illeri de açıklayan DSİ Erzurum'da 1, Şanlıurfa'da 2, Van'da 3, Sivas'ta 1, TrabzoN'da 1, Kastamonu'da 1, Kars'ta 2 ve Artvin'de 1 personel alımı gerçekleştirecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@