Darphane KPSS Şartı Olmadan, İŞKUR Üzerinden, Noter Kurasıyla Kamu İşçisi Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan resmi ilana göre işçi alımı gerçekleştirilecek. Kamu işçisi statüsünde yapılacak olan işe alımlarda başvuru süreci nasıl işleyecek?

Darphane KPSS Şartı Olmadan, İŞKUR Üzerinden, Noter Kurasıyla Kamu İşçisi Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilmek üzere kamu işçisi alımı yapılacak. İşe alımları gerçekleştirilecek olan kamu işçileri Beşiktaş ve kartal'da bulunan ve kuruma ait olan iş yerlerinde göreve başlatılacaklar.

4857 sayılı İş Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik esas alınarak gerçekleştirilecek olan kamu işçisi alımları kapsamında 2 ayrı meslekten toplam 16 kamu işçisi istihdam edilecek. Açılan işçi kadroların ayerleştirilen personeller 2 ay deneme süreli olmak şartıyla asgari ücretle göreve başlatılacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-18 yaşını tamamlamış 30 yaşından gün almamış olmak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-En az ortaöğretim mezunu olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-2 yıl mesleki deneyim sahibi olduğunu SGK kayıtları ile belgelemek

-Vardiyalı çalışmaya uyum sağlayabilecek şartları taşımak

HANGİ KADROLARA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan işe alımlarda toplam 16 kişi işe yerleştirilecek. Matbaa işçisi olan 5 kişinin işe alımı yapılacak. 11 kişi ise Baskıcı İşçisi olarak işe alınacak. İşe yerleştirilecek olan adaylar iki aylık deneme süresinin ardından tüm kamu işçisi haklarına sahip olacaklar.

İŞ BAŞVURUSU NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü kamu işçisi alımlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini elektronik ortamda yapacaklarç Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak olan başvuru işlemleri 15 Şubat 2021 ile 19 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik ortam haricinde yapılacak tüm başvurular geçersiz sayılacak.

NOTER KURASIYLA İŞE YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

İŞKUR'a yapılacak olan iş başvurularında açılan kadro sayısının 4 katından fazla iş başvurusu yapılırsa noter kurası ile adaylar belirlenecek. Açık pozisyon sayısının 4 katı kadar asil, yine 4 katı kadar yedek aday noter kurası ile belli olacak. Kura çekimi 15 Mart 2021'de yapılacak. Asil aday olarak ilan edilenler tarihi ve saati ilerleyen zamanda açıklanacak olan sözlü sınava girmeye hak kazanacaklar. Bu sözlü sınav neticesinde işe yerleştirmeler yapılacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@