Çevre Bakanlığı KPSS 2021/5 Önlisans, Lisans Memur Alımı! Başvuru Süreci Doluyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birimlerine merkezi atama ile yapılacak memur alımları için başvuru süreci 21 Nisan tarihinde sona erecek. ÖSYM üzerinden bildirilecek memur alımı başvuruları ilgili önlisans ve lisans bölümlerinden mezun adaylar tarafından yapılacak.

Çevre Bakanlığı KPSS 2021/5 Önlisans, Lisans Memur Alımı! Başvuru Süreci Doluyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2021 memur alımları kapsamında "KPSS-2021/5: Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması" duyurusunu yayımlamştı. Geçtiğimiz günlerde başlayan başvuruların ardından süreç devam ediyor. Çevre Bakanlığı bünyesinde memur olmak isteyen adayların başvurularını yapmaları için ise zaman daralıyor. 

MEMUR ALIMI BAŞVURULARI SONA ERİYOR

ÖSYM Başkanlığı üzerinden tercih işlemlerinde bulunacak adaylar başvurularını 21 Nisan tarihine kadar bildirmek zorundalar. KPSS 2021/5 memur alımı tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre adaylar başvurularını en son 21 Nisan tarihi içinde yapacaklar. Başvuru işlemeleri ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak. Adaylar kendilerine uygun kadrolar için tercihlerini saat 23.59'a kadar yapabilecekler. 

Tercih işlemlerine dair ÖSYM sitesinde "Adaylar tercihlerini, 15 – 21 Nisan 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 21 Nisan 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir." duyurusunda bulundu. Adaylar bu duyuru esasına göre tercihlerini bildirecekler. 

ÇEVRE BAKANLIĞI HANGİ KADROLARDA MEMUR ALIYOR?

Merkezi atama yöntemi, KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre memur alımı yapacak olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önlisans ve lisans mezunu adaylardan memur alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık adayların başvuru yapabilecekleri kadroları kontenjanları kılavuzda bildirdi. 

Önlisans Mezunları için;

Bakanlık Adana, Aksaray, Ankara (2) Erzincan, Erzurum, Konya ve Sakarya'da toplam 9 Büro Memuru alımı yapacak. 

Lisans Mezunları için

Türkiye'nin çok farklı şehirlerinde 25 Avukat alımı yapacak olan Çevre Bakanlığı 10 Mühendis ve 3 Mimar alımı gerçekleştirecek. 

ÖSYM Tarafından İlan Edilen Tercih Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU ÜCRETİ 25 TL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ilan ettiği büro memuru, mühendis, mimar ve avukar kadroları için başvuru yapacak adaylar tercih işlemleri için ÖSYM'ye 25 TL başvuru ücreti ödeyecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@