Büyükşehir Belediyelerine 1085 Memur Alınıyor! Tümüne 60 KPSS ile Başvuru Fırsatı

Büyükşehir Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan belediye memuru alım ilanlarında,  4 farklı şehir için 5 farklı duyuru bulunuyor. Bu belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan duyurularda 1085 memur alımı yapılacağı ve başvuruların tüm kadrolar için 60 KPSS şartıyla olacağı ilan edildi. 

Büyükşehir Belediyelerine 1085 Memur Alınıyor! Tümüne 60 KPSS ile Başvuru Fırsatı

2020 yılında ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavına KPSS giren adayların çok büyük bir kısmının puan ortalaması 50 puan ile 70 puan arasında yer alıyor. Bu seviyede puanı olanlar için ise çeşitli memur alım duyuruları var. 

Mayıs ayının ikinci haftası bayramdan sonraki süreç için de geçerli bu alımlara başvuru yapmak isteyen adaylar için hem kurum kurum alım listesini hemde hangi belediyenin kaç personel alımı yapacağına ilişkin ayrıntıları bir araya getirdik. 

KAMUYA BELEDİYE MEMURU ALIM İLANLARI

Tüm belediye memuru alım ilanlarında en fazla alım ilanı 4 farklı şehrin büyükşehir belediye başkanlıkları tarafından duyuruldu. 

İstanbul, İzmir, Muğla ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlıkları yayımladıkları duyurular ile farklı meslek gruplarından memur alımı yapacaklarını ilan ettiler. Alımların çoğu İtfaiye ve Zabıta kadroları için olsa da ilanlarda bu iki kadronun dışında da alım duyurusu mevcut. 

Duyurularda en fazla alım ilanı İstanbul için olurken diğer kentler adına ilan edilen alımları kontenjanlarına göre sıraladık. İşte Mayıs ayının kalan bölümünde başvuru yapılabilecek belediye memuru alım duyurularına dair liste.

Kontenjan Sıralaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: 541 Memur alımı yapacak. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi: 100 Memur alımı yapacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: 273 Memur alımı yapacak. (2. ilan)

İzmir Büyükşehir Belediyesi: 100 Memur alımı yapacak. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi: 171 Memur alımı yapacak. 

BELEDİYE MEMURU ALIM İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Yukarıda yer alan kadrolara başvuru yapmak isteyenler için başvuru işlemleri belediye başkanlıklarında doğrudan yapılır. Özellikle zabıta memuru ve itfaiye eri alımlarında belediye başkanlıkları boy kilo ölçümleri yaparlar.

Başvuru aşamasında yapılan bu ölçümlerin memur alım mevzuatına uygun olması durumunda başvuru izni verilir. Genel olarak ise başvuru işlemleri adayların belediyenin ilan ettiği evrakları toplayıp teslimi ile tamamlanır. 

Belediye Memuru Alım İlanları için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawei Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN NE YAPMAM GEREK?

Yukarıda yer alan ilanlara ulaşmak isteyenler, Kamu Gündemi sitemizin Kamu İlanları kategorisini ziyaret edebilirler. Tüm belediye memuru alım ilanlarını tek tek o kategoride yayımladıklar. 

İlanlara ulaşmak için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@