Bilgisayar Kullanabilmek Şartıyla Önlisans Mezunu Memur Alımı Yapılacak

TÜBİTAK bir duyuru ile önlisans düzeyinden mezun olan talep edilen bölüm şartını sağlayan adaylar arasından memur alımı yapılacağını bildirdi. TÜBİTAK memur alımlarında adayların bilgisayar kullanabilmeleri isteniyor.

Bilgisayar Kullanabilmek Şartıyla Önlisans Mezunu Memur Alımı Yapılacak

Yeni hafta başında ilan edilen memur alım ilanları arasında TÜBİTAK tarafından yayımlanan duyuruda bulunuyor. TÜBİTAK bünyesine yapılacak memur alımlarına dair bir kılavuz yayımlanırken adayların izleyeceği yol açıklandı. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANI

TÜBİTAK Başkanlığı bünyesinde yapılacak memur alımlarında 2 personel istihdam edilecek. Düz memur kadrolarına yapılacak memur alımlarında adayların belli şartları sağlamaları gerekiyor. İlan edilen koşulları sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek ve mülakat aşamasına çağrılacaklar. 

Önlisans düzeyinden yapılacak memur alımlarında adayların aşağıda yer alan bölüm şartını sağlamaları isteniyor. Bölüm şartının dışında kurum adayların deneyim, mesleki özellikler ve kurumun kendi koşullarına da haiz olmaları gerek. 

Başvuru Kılavuzuna Göre Adayların Sağlamaları Gereken Şartlar

Kurum adayların sağlamaları gereken ilk koşulun Türk vatandaşı olmak olduğunu duyurdu. 

İlanda yer alan ikinci koşul öğrenim şartı. Adaylar ilana başvurlarını önlisans düzeyinden Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve Maliye bölümlerinden birinden mezun olmaları durumunda yapacaklar. 

TÜBİTAK memur alım ilanında ayrıca adayların en az bir yıllık tecrübeye sahip olmaları gerektiğini duyurdu. 

Başvuru kılavuzunda bildirilen diğer başvuru şartları "Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya muaf olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.Adayların aşağıda belirtilen konularda bilgi birikimine ve yetkinliğe sahip olması tercih sebebidir.  Genel muhasebe, Vergi Uygulamaları ve Finans Yönetimi konularında tecrübe sahibi olmak. En az bir muhasebe programını aktif kullanabilmek. MS Office(Word, Excel, PowerPoint) programlarını etkin kullanabilmek." olacak açıklandı.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TÜBİTAK Önlisans mezenu memur alım işlemlerine başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak. Adaylar başvurularını İŞKUR'a üye olarak online şekilde iletecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@