Belediyeye Mimar, Ekonomist ve Grafiker Alınacak! KPSS Puan Şartı Yok

Mardin Savur Belediye Başkanlığı bir duyuru ile 3 farklı pozisyondan 4 belediye personeli alımı yapacağını ilan etti. İlana başvurular 10 Haziran'a kadar devam edecek olup adayların başvurularını mesleki yeterliliğe sahip olmaları koşuluna göre yapacaklar.

Belediyeye Mimar, Ekonomist ve Grafiker Alınacak! KPSS Puan Şartı Yok

Belediye başkanlıklarının yeni dönem personel alım ilanlarına yenileri ekleniyor. Kendi sitelerinden yada İŞKUR üzerinden yayımladıkları duyurular ile personel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen belediye başkanlıkları farklı meslek gruplarında alımlar yapacaklar. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANI

Mardin Savur Belediye Başkanlığı da personel ihtiyacı olduğunu duyurulan ve bu kapsamda ilana çıkan belediyeler arasında yer alıyor. 

Belediye başkanlığı yayımladığı duyurusunda 3 farklı pozisyondan personel alımı yapacağını ve ilan ile birlikte toplam 4 personel istihdam edeceğini bildirdi. Belediye başkanlığına yapılacak personel alımları ekonomist, grafiker ve mimar pozisyonlarına olacak. 

İlanda adaylardan KPSS puan şartı talep edilmedi. Adayların her kadro için belirlenen mesleki koşulları sağlamaları ve alınacak bölümler ile ilgili fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları gerektiği bildirildi. Bu kapsamda belediye şu şartları açıkladı. 

İlana başvuru yapacak adayların yukarıda yer alan koşulların dışında ayrıca belediye personeli alım ilanlarında aranan genel başvuru şartlarına da haiz olması gerek. Mardin Savur Belediye Başkanlığı başvuru kılavuzunda bu şartlara ayrı bir parantez açtı. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuruda bulunacak her adayın 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan koşulları sağlamaları gerek. Bu koşullar adayların Türk vatandaşı olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması, kamu haklarından mahrum olmaması, görevine engel sağlık sorunu bulunmaması ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olması şartlarından oluşur.

Bunun dışında belediye başkanlığı adayların öğrenim şartını sağlamalarını, başka bir kurumla sözleşmelerinin bulunmamasını, alım yapılacak kadro için en az 3 yıllık mesleki tecrüneye sahip olamlaarını ve 40 yaşını doldurmamış olamlarını istiyor. 

BAŞVURULAR BELEDİYEYE YAPILACAK

Adaylar belediye başkanlığı'nın web sitesinden başvuru formu doldurup daha sonra yine belediye tarafından ilan edilen diğer evraklarla birlikte başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri şahsen, posta yoluyla yada email üzerinden yapılabilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@