Belediyeye 60 KPSS ile İtfaiye 70 KPSS ile Zabıta Memuru Alınacak

Safranbolu Belediye Başkanlığı İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan şartı ile ilana başvuruda bulunabilecek adayların belediye zabıta yönetmeliği ve belediye itfaiye yönetmeliği esaslarına uymaları isteniyor.

Belediyeye 60 KPSS ile İtfaiye 70 KPSS ile Zabıta Memuru Alınacak

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru alımı için Safranbolu Belediye Başkanlığı'ndan duyuru geldi. 

Belediyenin resmi sitesinden ilan edilen duyuru kapsamında belediye bünyesine ilgili yönetmeliklere uygun adayların diğer özel koşulları da sağlamaları şartı ile başvuru yapabilecekleri ilan edildi. Hem kadro detayları hem başvuru şartları şöyle;

BELEDİYE BÜNYESİNE MEMUR ALIMI YAPILACAK

Safranbolu Belediye Başkanlığı'nca yayımlanan duyuru kapsamında toplam 8 personel alımı yapılacak. Alımların 4 kişilik kadrosu İtfaiye Eri pozisyonuna, 4 kişilik kadrosu ise Zabıta Memuru kadrosuna olacak. İtfaiye için öğrenim şartını sağlayan adaylar 60 KPSS puan şartıyla başvurularını yapabilecekler. Zabıta Memuru kadrosu için ilan edilen KPSS şartı da 70 puan olarak duyuruldu. 

İtfaiye Eri Alımı

3 erkek personel 1 kadın personel alınacak. Alımlar İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmuş adaylar arasından olacak. 

Zabıta Memuru Alımı

1 kadın, 1 erkek personel alınacak. 2 kişilik kadro için ise hem kadın hem erkek adaylar başvuru yapabilecek. Alımlar Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinin Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak şartıyla yapılacak. 

1 kadın ve 1 erkek zabıta alımlarında YDS'den B türünde puan almış olmak şartı var. 2 kişilik kadın erkek  kadrosunda ise YDS şartı bulunmuyor. 

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alım ilanlarına başvuru yapacak olan adayların tamamının B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmaları gerekiyor. Yukarıda yer alan öğrenim şartı ile 60 ve 70 KPSS puan şartlarının sağlanması isteniyor. 

İlan metninde bildirilen diğer başvuru koşulları ise Zabıta alımlarında erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.İtfaiye eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak, olarak açıklandı. 

Memur Alım İlanlarını Günlük Takip için Uygulamalarımızı İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURU TARİHLERİ

Safranbolu Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda alımlar için adayların 18 Mayıs tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Gerekli boy kilo ölçümleri için başvurular sadece şahsen başvuru yöntemi ile yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@