Belediye Başkanlığına Önlisans Mezunu Zabıta Memuru Alınacak

Çankırı ili Yaylakent Belediye Başkanlığına Zabıta Memuru alımı için ilan yayımlandı. Belediye başkanlığı duyurusunda alımların en az önlisans düzeyinden olacağını ve 60 KPSS puanına sahip adayların başvuru yapabileceğini bildirdi.

Belediye Başkanlığına Önlisans Mezunu Zabıta Memuru Alınacak

Belediye başkanlıklarının memur ilanları arasında en fazla alım yapılacağı duyurulan kadroların başında Zabıta Memuru alım ilanları geliyor. Zabıta memuru kadrosu belediyelerin belirlediği özel öğrenim ve KPSS şartlarının yanı sıra mesleki şartların olduğu meslek gruplarından. Adayların zabıta memuru olması için boy, kilo ve diğer sağlık şartlarını sağlamalarını gerekiyor. ZABITA MEMURU ALIMI YAPILACAKZabıta memuru alımı için duyuru yayımlayan son kurum Çankırı ili Yaylakent Belediye Başkanlığı oldu. Belediye başkanlığı özel olarak belirlediği başvuru koşullarına uyan adaylar arasından Zabıta Memuru istihdamı yapacağını ilan etti. Kurum adayların üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans bölümlerinden mezun olmalarını ve önlisans KPSS türünden belirtilen taban puan şartını sağlamalarını istiyor. İlana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullara dair bir kılavuz yayımlayan Yaylakent Belediye Başkanlığı o kılavuzda aşağıda yer alan tabloyu paylaştı. Zabıta Memuru olmak isteyenler başvurularını o tablo esasına göre yapacaklar.

İlana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken özel başvuru koşulları; adayların önlisans mezunu olması, 2020 KPSS'den en az 60 puan almış olmaları ve adayların en az B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmaları. MESLEKİ KOŞULLARIN SAĞLANMASI GEREKİYORBelediye bünyesinde zabıta memuru olmak isteyen adayların sağlamalrı gereken mesleki koşullar. Zabıta ilanı için başvuruda bulunacak olan erkek adayların en az 167 cm boyunda olmaları gerekiyor. Kadın adaylar için başvuru şartı 160 cm olarak uygulanacak. Bunun dışında adayların kilo şartını da sağlamaları gerek. Belediye başkanlığı e boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerektiğini duyurdu. Örneğin 170 cm boyundaki bir erkek aday 60 ile 80 kilo arasında olmalı. Bu ölçümler Yaylakent Belediye Başkanlığında yapılacak.Yaş Şartı: Belediye başkanlığı zabıta memuru olunabilmesi için adayların 30 yaşını doldurmamış olmaları gerektiğini bildirdi.Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINBAŞVURU İŞLEMLERİİlana başvurular yukarıda yer alan başvuru kılavuzunda ilan edilen başvuru evraklarının derlenmesi ile yapılacak. Adaylar evrakları 14 Nisan ile 16 Nisan tarihleri beleidye başkanlığına şahsen teslim edilecekler. Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@