B Sınıfı Ehliyet Şartıyla Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alım İlanı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı bir duyuru yayımlayarak Zabıta Memuru kadrosunda personel ihtiyacı olduğunu ve bu kadroya en az B sınıfı sürücü ehliyeti olan adaylar arasından memur alımı yapacağını duyurdu.

B Sınıfı Ehliyet Şartıyla Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alım İlanı

Belediye başkanlıkları yeni duyurular yayımlayak kadrolarında personel eksiği olan birimlerine memur alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Resmi sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayarak memur alımı yapacağını ilan eden belediye başkanlıkları arasına Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı da eklendi. Yeni ilan edilen memur alımlarına dair adaylara duyurulan tüm detaylar kamugundemi.com adresinde. İşte yeni belediye memuru alımına ilişkin tüm bilinmesi gerekenler. 

BELEDİYE MEMURU ALIM İLANI

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda toplam 30 zabıta memuru alımı yapacağını ilan etti. Alımların 10 tanesi lisans düzeyinden, 10 tanesi önlisans düzeyinden, 10 tanesi de lise düzeyinden olacak. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği ilanlara başvurular özel şartların sağlanması ve KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. Belediye başkanlığı alımlarda ayrıca mülakat sınavı uygulayacak. 

Lise Düzeyi Alımlar

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise veya dengi) mezun olmak şartıyla yapılacak. 

Önlisans Düzeyi Alımlar 

Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Adalet Ön Lisans programlarının birinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. 

Lisans Düzeyi Alımlar

Fakültelerin; Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi Lisans programlarının birinden mezun olmak.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuruda bulunacak adayların öğrenim şartı dışında sağlamaları gereken bazı koşulları bulunuyor. Bu koşulların ilki KPSS şartı. Belediye başkanlığı adayların ilana başvuruda bulunabilmeleri için KPSS'den en az 70 puan almış olmalarını talep ediyor. 

İlanda yer alan diğer koşullar ise şunlar; 

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, 13/10/1983 tarihli 2918 satılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

BAŞVURU YAPMAK İÇİN

İlana başvuru yapmak isteyecek olan adaylar başvurularını Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığının resmi sitesinden başvuru formu doldurmak suretiyle yapacaklar. Başvuru formu dolduran adaylar daha sonra evrak tesliminde bulunacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@