Ankara Üniversitesi 50 KPSS Puanıyla 119 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Üniversite adayların başvurularını 50 KPSS puanıyla yapacaklarını ilan etti. İlan edilen açık kadrolar ve başvuru şartları haberimizde.

Ankara Üniversitesi 50 KPSS Puanıyla 119 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı

Sözleşmeli personel alım ilanı için Resmi Gazete'de yeni bir duyuru yayımladı. KPSS puan sıralaması esasına göre başvuruları alınacak olan personel alım ilanında adaylar öğrenim ve diğer mesleki koşulları sağlamak zorundalar. İşte yayımlanan o ilana ilişkin detaylar. 

SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIM İLANI

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden yayımlanan duyuru kapsamında, üniversitesinin ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere aşağıda ilan edilen kadrolarda personel alımları olacak. 

Öğrenim şartı, mesleki koşullar ve 657 sayılı devlet memurlarının 48. maddesinde yer alan başvuru koşullarının sağlanması ile alınacak başvuruların ardından mülakat süreci yapılacak. Kurum tarafından ilan edilen açık kadrolara başvuruda bulunacak aday için tüm koşullar şu şekilde;

Açık Kadrolar

Üniversite lisans düzeyi hemşire kadrosuna 90 personel istihdam edilecek. Biyolog kadrosu için 2 personel alımı yapacak kurum Çocuk Gelişimcisi pozisyonu için 1 personel istihdam edecek. Diğer sağlık personeli kadrosuna farklı alanlardan 5 personel istihdam edilecek. Diyetisyen, Eczacı, Fizyoterapist, Psikolog, kadrolarına 1'er personal alınacak. Sağlık teknikeri kadrosu için de toplam 12 personel istihdam edilecek. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sözleşmeli sağlık personeli alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken ilk koşul,"657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak." Bu şartlar adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olması, erkekler için askerlikle ilişiğinin olmaması" olarak uygulanır. 

Yukarıda yer alan kadrolara başvuru yapacak adayların bu şartların dışında sağlamaları gereken şartlar var. 

Bu şartların başında adayların her bir kadro için ayrı ayrı bildirilen öğrenim şartlarını taşıması. Yine adayların KPSS sınavına girmiş olmaları ve KPSS puanına sahip olmaları. Başvurular 50 KPSS ile yapılabilecek ancak mülakata en yüksek KPSS puanına sahip belli sayıda aday çağrılacak. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

BAŞVURU İŞLEMLERİ

50 KPSS sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuruda bulunacak olanlar Ankara Üniversitesi Rektörlüğünün yayımladığı başvuru kılavuzunda yer alan internet adresinden başvurularını yapabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@