Ankara Büyükşehir Belediyesi Memur İlanı: 250 Zabıta Alınacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir duyuru ile memur alımı yapacağını duyurdu. Alımlar Zabıta kadrosuna yapılacak. Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanda belediye tarafından açıklanan tüm şartlar haberimizde.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Memur İlanı: 250 Zabıta Alınacak

Zabıta memuru alımı için Ankara Büyükşehir Belediyesi bir duyuru ilan edildi. 14 Haziran tarihinde başvuruları alınmaya başlayacak olan memur alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için kılavuz yayımlandı. Kılavuzda yer alan tüm ayrıntılar ise sizlerle. 

250 ZABITA MEMURU ALIM İLANI

Duyuruda alımların farklı öğrenim özelliklerine göre yapılacağı bildirildi. Bölüm şartı ile yapılacak memur alımlarına başvuruda bulunacak adayların ilk sağlamaları gereken koşul bu oldu. Bunun yanında adayların KPSS ve belediye zabıta yönetmeliğinde yer alan diğer koşulları da sağlamaları gerekiyor. 

Lisans Mezunları için Öğrenim Şartı

* 150 kişilik kadro için: Üniversitelerin Hukuk,Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Lisans programlarının birinden mezun olmak.

Önlisans Mezunları için Öğrenim Şartı

* Üniversitelerin Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler ön lisans programlarından birinden mezun olmak.

* Üniversitelerin Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak,

* Üniversitelerin Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Önlisans mezunları için ilan edilen öğrenim şartlarına göre kontenjanlarda şu şekilde duyuruldu. İlk sırada yer alan şartlar ile 70, ikinci sırada şart ile 20 ve son öğrenim şartıyla 10 Zabıta Memuru alımı yapılacağı bildirildi. 

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda memur olmak isteyen adaylar için yayımlanan ilanda, adayların haiz olmaları istenilen tüm koşullarda ilan edildi. Öğrenim şartının bu koşulları da sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek.

Genel Şartlar

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak,Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak yada askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,  İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

Özel Şartlar

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak..

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru işlemleri 14 Haziran tarihinde başlayacak. 30 Haziran tarihinde başvurular sona erecek. Bu tarihe kadar başvurular belediyenin web sitesinden alınacak başvuru formu ve diğer evraklar belediyeye şahsen teslim edilecek. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@