Ankara Büyükşehir Belediyesi 65 ve 70 KPSS ile 250 Zabıta Memuru Alıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı bir duyuru ile 250 zabıta memuru alımı yapacağını ilan etti. Belediye zabıta hükümlerine göre yapılacak memur alımlarına adaylar 65 KPSS ve 70 KPSS puanıyla başvuru yapabilecekler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 65 ve 70 KPSS ile 250 Zabıta Memuru Alıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi memur alım ilanına çıktı. Zabıta Memuru alımı için bir duyuru yayımlayan kurum, hangi öğrenim düzeyinden kaç memur alımı yapacağını, adayların başvurularını nasıl belediyeye ileteceklerini tüm yönleriyle ilan etti. 

250 ZABITA MEMURU ALIMI YAPILACAK

İlana göre alımlar 4 ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Öğrenim şartı ve KPSS puan şartı her kategoride ayrı ayrı uygulanacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru alım ilanı başvuru kılavuzunda bildirilen kadro kontenjan ve şartlar.

150 Kişilik Alım İlanı

Birinci kategoride 150 zabıta memuru alımı yapılacak. 70 KPSS ile yapılacak başvurular üniversitelerin Hukuk, Siyasal bilgiler, İktisat, İşletme veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinden mezun adaylar arasından olacak. 

70 Kişilik Alım İlanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan kılavuzda ikinci kategoride de önlisans programlarından mezun adaylar arasından alım yapılacağı ilan edildi. Duyuruya göre alımlar Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler ön lisans programlarından mezun adayalr arasından olacak. İlana başvurular 65 KPSS puanıyla yapılacak. 

20 Kişilik Alım İlanı

20 kontenjan ayrılan memur alım ilanına başvuru yapacak adayların Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarından mezun olmaları gerekiyor. KPSS şartı 65 puana sahip olmak. 

10 Kişilik Alım İlanı

En az kontenjana sahip olan alan için ise Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermentasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans bölümünden mezun adaylar başvuru yapabilecekler. 

DİĞER BAŞVURU KOŞULLARI

Zabıta memuru olmak isteyen adayların öğrenim ve KPSS şartı duşınada ayrıca sağlık, yaş ve belediyenin talep ettiği diğer koşullara da haiz olmaları gerekiyor. 

"Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak."

BAŞVURU TARİHLERİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 14 Haziran ile 30 Haziran arasında yapacaklar. Başvurular belediyenin web sitesinden başvuru formu doldurulması, daha sonra bu form ile birlikte talep edilen tüm evrakların belediyeye teslim edilmesiyle yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@