Aile Bakanlığı 2021 Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı

Aile Bakanlığı'nın 2021 yılı 817 personel alımı sözlü sınav, mülakat sonuçları açıklandı. Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile başarılı olan adayların listesini yayımladı. İşte Aile Bakanlığı'nın mülakat sonuçlarına dair duyurusu.

Aile Bakanlığı 2021 Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı

Aile Bakanlığı'nın 2020 yılında alıma çıktığı ve geçtiğimiz haftalarda sözlü sınav aşamasını gerçekleştirdiği memur alımı için son liste açıklandı. 

Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile "06.11.2020 tarihinde duyurulan ve özel şartları ilan edilen 817 Sözleşmeli Personel alımı sözlü sınavı değerlendirmeleri tamamlanmıştır." bilgisini paylaştı. Duyuruda bakanlık sınavda 'asil olarak atanacak aday' olarak belirlenen adayların yapacakları işlemlere dair de bilgi verdi. 

817 MEMUR ALIMI SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI

817 memur alımına ilişkin resmi internet sayfasından kapsamlı bir açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözlü sınav değerlendirmeleri sonunda başarılı olan adayların ilan edildiğini bildirdi. Sözlü sınav sonuçları başarılı olanlar bundan sonra tercih işlemlerinde bulunacaklar. Tercih yapacak adayların ne zaman, nasıl ve hangi detayları göz önünde bulundurarak bu süreci geçireceklerine dair Aile Bakanlığı şu açıklamada bulundu. 

"Sınavı asil olarak kazanan adaylar 21/04/2021- 30/04/2021 (mesai bitimi) tarihleri arasında tercihlerini sistem üzerinden yapacaklardır. Adaylar en fazla 10 tercih yapabilecek olup, “tercihleri haricinde bir yere yerleştirilmek isteyip istemediğini” belirteceklerdir. Adaylar başarı puanı üstünlüğü esasına göre ve tercihleri doğrultusunda yerleştirilecektir."

Sözlü Sınav Sonuçları için TIKLAYIN

TERCİHLER 21 NİSAN TARİHİNDE BAŞLAYACAK

Aile Bakanlığı'nın sözlü sınav sonucuna göre tercih yapma hakkını elde eden adaylar, 21 Nisan tarihinden tercihlerini bakanlığa bildirecekler. 

Tercih işlemleri sonunda yerleştirilmesi yapılan adayların Aile Bakanlığı'nca talep edilen evraklar ile birlikte Bakanlık Personel Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bu sürece dair adaylara uyarıda bulunan bakanlık; adayların atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanların ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atama işlemleri yapılmayacağını vurguladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@