Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Uygulama Klavye Sınavı Metinleri Açıklandı

Adalet Bakanlığı 2021 yılı sözleşmeli Zabıt Katibi alımı için uygulamalı klavye sınavına katılacak adaylar için örnek metinleri yayımladı. Adaylar bakanlığın internet sitesinden uygulama sınavı metinlerine ulaşabilecekler. İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Uygulama Klavye Sınavı Metinleri Açıklandı

Adalet Bakanlığı'nın 2021 yılı sözleşmeli zabıt katibi alımı uygulama sınavına ilişkin örnek metinler yayımlandı. Zabıt katibi olmak isteyen adayların 3 dakika içerisinde en az 90 kelime yazmaları gereken uygulamalı sınav öncesinde ilan edilen örnek metinler ve bakanlığın duyurusu sizlerle. 

ADALET BAKANLIĞI'NDAN ZABIT KATİBİ UYGULAMALI SINAV DUYURUSU

Adalet Bakanlığı 2021 yılında gerçekleştireceği sözleşmeli personel alımlarında toplam 3 bin 605 zabıt katibi alımı yapacak. 

Başvuruların alınmasının ardından bakanlık KPSS puan sıralaması esasına göre uygulama sınavına katılacak adayları belirledi. Uygulamalı sınava katılacak adaylar ise bakanlığın belirlediği metinlerden 3 dakika içerisinde en az 90 kelime yazacaklar. Uygulamalı sınavda en yüksek sayıda doğru kelime yazan belli bir sayıda aday ise mülakat sınavına katılacak. 

Bakanlık resmi sitesinden uygulama sınavına katılacak adaylar için bir duyuruda, bulundu. 

Yayımlanan duyuruda, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6 ncı maddesinin 6/c bendinde yer alan ilgili hüküm kapsamında, 26 Nisan 2021 Pazartesi ve devam eden günlerde yapılacak olan sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinlerin ilan edildiği bildirildi. 

Zabıt Katipliği Uygulamalı Sınavı Örnek Metinler için TIKLAYINIZ

UYGULAMA SINAVINA GİRECEK ADAYLAR

Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı uygulamalı sınavına katılacak adaylar, bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız ve tekrarsız en az doksan kelime yazmak zorundalar. Ayrıca adayların bu 90 kelimenin doğru belirlenmesi sürecinde dikkat edecekleri bazı hususlar bulunuyor. Metinlerin doğruluğu kontrol edilirken verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@