Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Nisan 2021! Mütercim Tercüman Alınacak

Adalet Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile Nisan 2021 döneminde sözleşmeli personel alımı yapacak. Tek bir kadrodan personel alımı yapacak Adalet Bakanlığı toplam 23 personel istihdam edecek. Adalet Bakanlığı'nın yeni sözleşmeli personel alım ilanına dair detaylar.

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Nisan 2021! Mütercim Tercüman Alınacak

Adalet Bakanlığı'ndan Nisan 2021 döneminde sözleşmeli personel alım ilanı geldi. Bakanlığın merkez teşkilatında görev vermek üzere aşağıda yer alan kadroda personel alımı yapacak. 

ADALET BAKANLIĞI 23 PERSONEL ALIMI YAPACAK

İlan edilen 23 kişilik kadro Mütercim Tercüman pozisyonundan olacak. Ancak alımlar tek bir dil alanından olmayacak. 23 kişilik kadro 3 farklı dil alanına dağılmış durumda. Bakanlık en fazla İngilizce alanında Mütercim Tercüman istihdam edecek. Dİğer iki alan ise Almanca ve Fransızca olacak. KPSS ve YDS puanıyla başvuruları alınacak olan mütercim tercüman kadrosu için başvuruda bulunacak adaylar yönelik ilan edilen kadro kontenjan bilgileri. 

23 Kişilik Personel Kadrosu

İngilizce dil alanından alınacak personel sayısı: 10

Fransızca dil alanından alınacak personel sayısı: 8

Almanca dil alanından alınacak personel sayısı: 5

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Adalet Bakanlığı'nın yeni duyurusunda yer alan kadrolar için ilan edilen başvuru şartlarının ilk bölümü genel koşullardan oluşmakta. Adalet Bakanlığı adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımalarını istiyor. Bu şartlar adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, sağlık sorunlarının olmaması, erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması gibi koşullardan oluşmakta. 

Öğrenim Şartı

Bakanlık Mütercim Tercüman kadrosu için başvuruda bulunacaklara dair ilan ettiği öğrenim şartında, "Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak" ifadesini kullandı. 

KPSS ve YDS Şartı

İlana başvuruda bulunacak adaylardan KPSS puanı en yüksek olan adaylar çağrılacak. Alınacak personel sayısının 10 katı kadar mülakata çağrılacak. Adayların mülakata çağrılmaları için KPSS puanı olarak bu sıralamada yer almaları gerekiyor. 

ÖSYM tarafından yapılan yabancı dil sınavının (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca bölümlerinin en az birinden (B) düzeyinde puana sahip olmak. 

Güncel Memur Alım İlanlarından Duyurulduğu Anda Haberdar olmak için

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı Nisan 2021 sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adayların başvurularını 19 Nisan ile 3 Mayıs tarihleri arasında yapmaları gerekiyor. Başvuru işlemleri e-Devlet sistemi üzerinden elektronik olarak yapılacak. İlana şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru Kılavuzuna Ulaşmak için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@