Adalet Bakanlığı Personel Alımı Yazılı ve Sözlü Sınavlar Ertelendi

Adalet Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile personel alımları gerçekleştirilecek olan yazılı ve sözlü sınavların ertelendiğini duyurdu. 30 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı açıklanan mülakat yada diğer yazılı sınavlar ileri bir tarihe alındı.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Yazılı ve Sözlü Sınavlar Ertelendi

Adalet Bakanlığı 2021 yılı personel alım planlaması kapsamında, bakanlık çeşitli kadrolar için sözlü sınav yada yazılı sınav aşamasında bulunuyordu. On binlerce adayın katılacağı bu sınavlar sonunda ise bakanlığın yeni personel kadrosu şekillenecek. 

Bu süreçte gerçekleştirilmesi planlanan sınavlar için ise yeni bir gelişme yaşandı. Tam kapanma kararları nedeniyle tüm bu sınavların ertelenediği duyuruldu. 

ADALET BAKANLIĞI'NDAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Adalet Bakanlığı resmi sitesinden yayımlamış olduğu basın açıklamasında, 3 ayrı alanda yapılacak olan personel alımları için sürecin değiştiğini bildirdi. Bakanlık duyurusunda "Adalet Bakanlığı, Kovid-19 salgınına yönelik alınan yeni tedbirler kapsamında 30 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında yapılacak sınav ve mülakatları ileri bir tarihe erteledi." açıklamasında bulundu. 

Hakim ve Savcı Adaylığı, İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavları

Adalet Bakanlığı tam kapanma süreci içerisinde yapılması öngörülen bu sınavlara dair "Bu doğrultuda 30 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Hakim ve Savcı Adaylığı, İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı, Bakanlık Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği mülakatları daha sonra ilan edilecek tarihlerde yapılacak." bilgisini verdi. 

Sözleşmeli Personel ve İşçi Alımı Sınavları

Sözleşmeli personel ve işçi alımları kapsamında yapılacak olan ancak ertelenen yazılı ve sözlü sınavlara dair Adalet Bakanlığı ayrıca "Merkez ve Taşra Teşkilatı ile Ceza ve İnfaz Kurumları sürekli işçi ve sözleşmeli personel alımına ilişkin boy-kilo ölçümü ile uygulamalı ve sözlü sınavlarının tarihlerinin de daha sonra ilan edileceği duyuruldu." kararını açıkladı. 

Bakanlığın duyurusunda yer alan son duyuru ise Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı kadrosu için gerçekleştirilecek olan mülakat sınavı adına yayımlandı. Normal şartlar altında önümüzdeki günlerde yapılacak olan sınav 30 Mayıs tarihine ertelendi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@